חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (חיפה) 238/98 - מדינת ישראל נ' פלוני
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (חיפה) 238/98 - מדינת ישראל נ' פלוני, ~

ת"פ (חיפה) 238/98

מדינת ישראל

נגד, ~

פלוני, ~ , ~

בבית המשפט המחוזי בחיפה , ~

[22.3.99]

לפני א' רזי השופט

ה כ ר ע ת ד י ן, ~

ה כ ר ע ת ד י ן

השופט א. רזי


1. הנאשם, קטין כבן 17, הודה בכל עובדותיו של כתב אישום מתוקן המייחס לו עבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות (סעיפים 333ו- 335 לחוק העונשין התשל"ז-1977).

2. האירוע שהתרחש ביום 5.6.98 מפורט בכתב האישום המתוקן. עובדה נוספת בקשר לכך הובאה לידיעתי בעת הדיון והוצגה כבלתי שנויה במחלוקת.

שני חבריו של הנאשם נקלעו לדין ודברים עם המתלוננים, 7 במספר, ילידי ברית המועצות לשעבר. ביום 4.6.98, בסיומו של ויכוח בין שני המחנות, הם קבעו להיפגש למחרת כדי "ליישב את הסכסוך". הנאשם, שמלכתחילה לא היה מעורב בעניין, הצטרף אל שני חבריו לפי בקשתם. מבחינתו, מהלך זה היה מכוון כדי להשכין "סולחה" בין הניצים.

מסתבר כי המפגש בין שתי הקבוצות התפתח לקטטה בין המתלוננים לבין חברי הנאשם ובשלב מסויים, אף הנאשם מצא עצמו נוטל חלק בכך. בסופו של דבר, הוא שלף סכין ודקר אחדים מבין קבוצת המתלוננים. לפי האמור בסעיף 4 לכתב האישום, הנאשם עשה את שעשה, כשחבריו מנסים למנוע ממנו להשתמש בסכין.

3. מונח בפני תסקיר יסודי שנערך ע"י שרות המבחן לנוער. הנאשם, יליד 20.6.82, הצעיר למשפחה בעלת ערכים נורמטיביים, המונה 3 ילדים.

גידולו התאפיין "בפיקוח ושליטה נוקשים" מצד אביו ומאידך, "בפינוק יתר ללא אבחנה". הוא לא למד באופן סדיר ובעיצומה של כיתה י' הוא נפלט ממערכת החינוך והשתלב בעבודה במפעל לכריכת ספרים.

ההתדרדרות בתפקודו של הנאשם החלה לפני כשנה. לדעת קצינת המבחן, הרקע לכך נעוץ במשבר שפקדו בעקבות גירושי הוריו. להערכתה וכן על יסוד ממצאי בדיקה פסיכודיאגנוסטית, אין מדובר בנער בעל זהות עבריינית מגובשת. עוד נאמר, כי יכולת השיפוט המוסרית והחברתית תקינים וכן שקיימת הפנמה של מערכת ערכית נורמטיבית, הגם שבהיותו תלותי הוא עדיין נתון להשפעה והכוונה. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח