חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 1029/01 - מדינת ישראל נ' שמעון (בן יוסף) זקן ואח', גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 1029/01 - מדינת ישראל נ' שמעון (בן יוסף) זקן ואח' שלום ירושלים

ת"פ (ירושלים) 1029/01

מדינת ישראל

נ ג ד

1. שמעון (בן יוסף) זקן

2. איריס (בן יוסף) זקן

3. יעקב (בן אלברט) דרעי -


בית משפט השלום ירושלים

[21.03.2005]


כב' השופטת ר' שלו-גרטל


בשם נאשם 2 - עו"ד א' להמן

בשם נאשם 1 - עו"ד ד' גורטלר


גזר דין

 

1.    הנאשמים, בני זוג, הורשעו לאחר שמיעת ראיות בעבירות של קשר לעוון, גניבת כרטיס חיוב, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, הונאה בכרטיס חיוב, וקבלת דבר במירמה. נסיבות ביצוע העבירות פורטו בהרחבה בהכרעת הדין, ואיני רואה צורך לשוב ולפרטן. בתמצית, מדובר על כך, כי בחודש אוגוסט 1999 השתמשו הנאשמים בכרטיס אשראי גנוב, לרכישת מוצרים בשופרסל ניות, בסכום של 695.19 ₪. משאר העבירות ביחס לרכישות רבות נוספות, זוכו מחמת הספק.

 

2.    התביעה ביקשה להטיל על הנאשמים מאסר בפועל לריצוי בעבודת שירות, גם אם לא לתקופה המירבית על פי החוק, מאסר על תנאי וקנס, וזאת בשים לב למהות העבירות, נסיבות ביצוען, עברו הפלילי של הנאשם [ת/28], ההסתבכות הפלילית הקודמת של הנאשמת [ת/29], העובדה שהנאשמים לא לוקחים אחריות, ולא מביעים צער וחרטה. לדעת ב"כ התביעה, עו"ד ג' שפירא, יש למגר את נפיצות העבירות בכרטיס אשראי, על ידי ענישה מוחשית, מרתיעה, לא רק כלפי הנאשמים אלא גם כלפי עבריינים בכח.

3.    שירות המבחן הגיש לבית המשפט תסקיר לגבי הנאשמת, המפרט את הנתונים הרלוונטיים לגבי אישיותה, ונסיבות חייה. לא הוגש תסקיר לגבי הנאשם, משום שסניגורו לא ביקש זאת.

4.    ב"כ הנאשם, עו"ד ד' גורטלר, טען כל שאפשר לזכות הנאשם, והדגיש, כי עברו הפלילי לא מכביד במיוחד, הוא כולל עבירות שבוצעו לפני 20 שנה, ובשש השנים האחרונות, לא ביצע עבירות נוספות, למעט התיק שנפתח נגדו בגין אלימות, הקשור לסכסוך בינו לבין אשתו. שניהם נשפטו על כך, כל אחד בנפרד, ומכל מקום, תיק זה אינו ממין הענין. כמו כן, לדבריו, יש להביא בחשבון את ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח