חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 18484-08-19 - מדינת ישראל נ' דוד דומב, גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 18484-08-19 - מדינת ישראל נ' דוד דומב

ת"פ (ירושלים) 18484-08-19

מדינת ישראל

נ ג ד

דוד דומב

בית משפט השלום בירושלים

[14.04.2021]

לפני אביחי דורון כבוד השופט

גזר דין

 

הנאשם הודה והורשע בכתב אישום מתוקן, במסגרת הסדר טיעון שלא כלל הסכמה עונשית אלא רק הסכמה לתיקון כתב אישום, ממנו עולה כי ביום 21.7.19 גידל הנאשם, יחד עם אחרים, 28 שתילי קנביס במשקל 7.33 ג' נטו, ועוד 10 שתילי קנביס במשקל 576.32 ג' נטו. הנאשם אף הורשע בכך שבמעשיו קשר לביצוע פשע עם אחרים.

טיעוני הצדדים:

המאשימה ציינה את מידת מעורבותו הגדולה של הנאשם במיזם המשותף יחד עם חבריו של גידול הסמים. קניית הציוד ששימש לגידול, ושכירת המקלט ששימש מעבדה.

המאשימה עמדה על הערכים המוגנים שנפגעו ובראשם שלום הציבור, וההשפעות הקשות של הסמים על החברה - לרבות העבירות הנלוות לצריכתם.

עוד ציינה את הכמות הגדולה של הסם שגידלו הנאשם וחבריו - מעל חצי ק"ג, ביקשה לקבוע מתחם ענישה בין 8 חודשי מאסר ועד 24 חודשים וביקשה למקם את הנאשם בחלק הנמוך של המתחם, היות שאין לו הרשעות קודמות כפי שמסרה, ולהטיל עליו מאסר בן 10 חודשים בתוספת ענישה נלווית. המאשימה ביקשה להכריז על הנאשם סוחר סמים ולחלט את הרכוש שנתפס ממנו.

הסנגור מיקד טיעוניו במספר עניינים:

ראשית טען כי טיעוני המאשימה חוטאים למציאות המתהוות כאשר על סדר היום הציבורי הצעות חוק בשלבים מתקדמים להליכי לגליזציה של קנביס, אשר כשלעצמן צריכות לשנות את השיח הציבורי והתביעתי בדבר הפגיעה בערכים מוגנים ואת השלכותיה המצמצמות על מתחמי הענישה שצריך לקבוע בגינה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח