חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 362/04 - מדינת ישראל נ' ט' ר' ואח',  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 362/04 - מדינת ישראל נ' ט' ר' ואח' מחוזי ירושלים

ת"פ (ירושלים) 362/04

מדינת ישראל

נ ג ד

1. ט' ר'

2. מ' ר'

3. א' א' נ'

4. נ' א' ר'


בבית המשפט המחוזי בירושלים

[31.10.2004]


כב' השופט משה רביד

 

גזר דין

 

נאשם 3

 

ההליך

1.    הנאשם 3 הועמד לדין יחד עם עוד שלושה נאשמים, בגין התפרעות - עבירה על סעיף 152 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן - החוק), ניסיון לחבלה חמורה בכוונה מחמירה - עבירה על סעיף 329(א) בצירוף סעיף 25 לחוק, היזק בזדון - עבירה על סעיף 452 לחוק ותקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות - עבירה על סעיף 274(ב) לחוק. הנאשם 3 (להלן - הנאשם) והנאשמים 1 ו-4 הגיעו להסדר טיעון - לפיו הורשע כל אחד מהם בעבירה של התפרעות ובעבירה של תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות. על-פי האמור בהסדר זה, נשאר הטיעון לעונש פתוח.

2.    כפי שעולה מעובדות כתב האישום, המדובר הוא בהתפרעות חמורה ביותר בכפר סילואן, בה נטלו חלק ארבעת הנאשמים ואחרים. ההתפרעות החלה עקב כניסת מתיישבים יהודים לבתים בכפר תוך מתן אבטחה על-ידי משטרת ישראל.

 

טענות הצדדים

3.    תסקיר שירות המבחן מציין כי משפחתו של הנאשם מונה תשע נפשות - זוג הורים ו-7 ילדים. שני ההורים חולים. האב זקוק לטיפולי דיאליזה והאם חולת סכרת. בבואו לתת המלצה ביחס לנאשם, התלבט שירות המבחן משום שמחד, לא נטל הנאשם על עצמו אחריות מלאה למה שעשה, ומאידך, מדובר בבחור צעיר עם מאפייני אישיות ילדותיים. בנסיבות, אלה המליץ שירות המבחן להטיל על הנאשם מאסר קצר, שירוצה בעבודות שירות, משום שעונש מאסר ארוך עלול לפגוע בהמשך התפתחותו התקינה, ולהוות גורם מכשיל בשיקומו.

4.    ב"כ התביעה ביקש להחמיר בעונשו של הנאשם, וזאת, בהתחשב באופי ההתפרעות בה נטל חלק. לדבריו, אין להסתפק בהטלת עונש מאסר בעבודות שירות אלא יש להטיל עונש מאסר בפועל ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח