חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 426-09 - מדינת ישראל נ' אהוד אולמרט, גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 426-09 - מדינת ישראל נ' אהוד אולמרט

ת"פ (ירושלים) 426-09

מדינת ישראל

עו"דע"י אורי קורב, יעל שניידר, שמוליק ברזילי, סיגל בלום

נ ג ד

אהוד אולמרט

עו"דע"י אלי זֹהר, איל רוזובסקי, אמירה אמרה, ליאת ארזי, איילת בך, בת חן ליפסקי

בית המשפט המחוזי בירושלים

[25.05.2015]

לפני יעקב צבן, סגן נשיא: כבוד השופט

כבוד השופט משה סובל

כבוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן

גזר דין

 

1. ביום 30.3.2015 ניתנה הכרעת דין משלימה בה החלטנו להרשיע את הנאשם בפרקים א-ה לאישום השני, ("פרשת טלנסקי"), בעבירה של מרמה והפרת אמונים לפי סעיף 284 לחוק העונשין ובעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 415 (סיפא) לחוק. ואלה המעשים: בתקופת כהונתו כשר התמ"ת קיבל הנאשם מטלנסקי כספים במזומן בסכום של מעל 150,000 דולר ואלה הצטרפו לסכומי כסף אחרים במזומן שהגיעו לעיתים ליותר מ-300,000 דולר שהוחזקו בקופה סודית ונסתרת בידיו של אורי מסר. שלושה אנשים ידעו על דבר קיומה של קופה זו, עליה לא דווח, איש מלבדם לא ידע על קיום הכסף, מניין בא ולאן הלך. הנאשם לבדו הוא שהחליט מה יעשה בו. הוכח כי השימוש בכספים היה גם אישי ופרטי, לרבות מתן כספים ללא דיווח, ללא רישום ובהסתר לעובד ציבור בכיר - מנהלת לשכת השר, שולה זקן.

הנאשם העלים ממבקר המדינה את עצם קיום כספי המזומן בקופה הסודית ואת השימושים הפרטיים שנעשו בכספים. גם אם התרומות שהתקבלו לקופה נתרמו כתרומה פוליטית, נעשה בהן על-ידי הנאשם שימוש פרטי ואסור בסכומים ניכרים. התרומה הנטענת להיות פוליטית, הפכה לנכס אישי ופרטי של שר התמ"ת אך הוא נמנע מלדווח על כך למבקר המדינה על-פי סעיף 10 לכללי וועדת אשר.

2. הנאשם, אהוד אולמרט, יליד 1945, נשוי ואב לחמישה, בוגר האוניברסיטה העברית בפילוסופיה ומשפטים, שימש מספר שנים עורך דין, שימש חבר כנסת מאז גיל 28 ועד לפרישתו כראש ממשלה בגיל 63. במהלך הקריירה הציבורית שלו שימש חבר כנסת, שר במספר משרדים, ראש עיריית ירושלים, ממלא מקום ראש הממשלה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח