חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 4869/01 - מדינת ישראל נ' מסלמאני אחמד, גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 4869/01 - מדינת ישראל נ' מסלמאני אחמד

ת"פ (ירושלים) 4869/01

מדינת ישראל

נ ג ד

מסלמאני אחמד


בית משפט השלום ירושלים

[21.04.02]


כב' השופטת ד"ר מיכל אגמון - גונן


בשם הנאשם - עו"ד לביב חביב

 

גזר דין

 

הנאשם הורשע על-פי הודאתו בעבירה של חברות בארגון טרור, עבירה על פי סעיף 3 לפקודה למניעת טרור, בצירוף סעיפים 1 ו-8 לפקודה וההכרזה לפי הפקודה מיום 22.6.89. הנאשם הודה בחברות בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין. הנאשם נבחר, במסגרת הארגון להיות חבר בהנהגת איזור ירושלים. הבחירות נערכו במהלך חודש יוני 2000.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון לפיו תטען המאשימה לעונש מאסר של 20 חודשי מאסר בפועל, והסניגוריה תהייה חופשית בטיעוניה לעונש.

ב"כ המאשימה טענה כי יש להשית על הנאשם עונש של 20 חודשי מאסר בפועל, כיוון שהיה חבר בכיר בארגון שחרת על דגלו את השמדת מדינת ישראל. ב"כ המאשימה הבהירה שהסכימה להסדר הטיעון לאור נסיבותיו האישיות של הנאשם. מדובר ברופא שהקים, מנהל ומטפל במספר רב של מרפאות והינו בעל משפחה. עם זאת הצביעה ב"כ המאשימה על כך שככלל בעבירות על רקע לאומני על האינטרס הציבורי לגבור, וכן ציינה את מעמדו והשפעתו הפוטנציאלית על האוכלוסיה עמה הוא בא במגע.

ב"כ הנאשם ביקשה מבית המשפט להסתפק, כעונש מאסר בפועל בימי מעצרו (כחמישה חודשים). לטענת ב"כ הנאשם, הנאשם הצטרף, והיה חבר בארגון, כאשר היה מדובר בארגון שבעיקרו היה ארגון פוליטי, ולא ביצע כל פעילות טרור. אותן בחירות שנערכו ביוני, כך לטענתה, היו גלויות ועל אף שהכל ידעו עליהם, לא עשו דבר לנאשם, אלא לאחר שהארגון נטל חלק בפעילות החבלנית העוינת נגד ישראל במסגרת ההתקוממות שהחלה באוקטובר אותה שנה. לטענתה, האישים שהשתתפו בבחירות, נשאו פניהם לחלק בחיים הפוליטיים עם הקמתה של מדינה פלסטינית.

ב"כ הנאשם הגישה לבית המשפט תעודות המצביעות על פעולתו הברוכה של הנאשם בתחום הרפואי. על-פי הראיות הקים הנאשם וניהל ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח