חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 5519/02 - מדינת ישראל נ' פראס סבאח, גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 5519/02 - מדינת ישראל נ' פראס סבאח

ת"פ (ירושלים) 5519/02

מדינת ישראל

נ ג ד

פראס סבאח


בית משפט השלום ירושלים

[13.04.03]


כב' השופטת רבקה פרידמן-פלדמן

 

גזר דין

 

1. הנאשם הורשע, על פי הודאתו, בחברות בארגון טרוריסטי, עבירה לפי סעיף 3 לפקודת מניעת טרור, ובחברות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירה לפי סעיף 85(1)(א)+(ג)+(ד) לתקנות ההגנה (שעת חרום) 1945 בצירוף סעיף 84(1)(ב) וההכרזה מיום 31.8.2000.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם היה סטודנט באוניברסיטת "אלקודס" באבו דיס, בירושלים, בפקולטה למשפטים, משנת 1996 ועד לחודש יולי 2001.

החל מיום 1.3.99 היה הנאשם חבר בארגון "אלכותלה אלאסלאמיה" אשר היה פעיל באוניברסיטה, ופעל מטעמו עד לסיום לימודיו. במסגרת פעילותו בארגון שימש הנאשם בתפקידים בכירים, ובכלל זה אחראי על פעילות הארגון באוניברסיטה ויו"ר "מג'לס אלשורא" (המועצה המייעצת - הגוף הניהולי הבכיר) של האירגון באוניברסיטה.

לגבי הארגון צויין כי הינו חלק מארגון החמא"ס, והוא חבר אנשים אשר משתמש בפעולותיו במעשי אלימות או באיומים במעשי אלימות והוא התארגנות בלתי מותרת.

2. הצדדים הגיעו להסדר טעון לפיו מבקשת המאשימה לגזור על הנאשם מאסר בפועל למשך 15 חודשים, להפעיל במצטבר מאסר על תנאי למשך 6 חודשים, שנגזר על הנאשם בבית משפט צבאי ולגזור עליו בנוסף מאסר על תנאי. הנאשם חופשי בטעוניו לעונש.

3. ב"כ המאשימה, בטעוניה לעונש, טענה כי מדובר באדם שבמשך כל תקופת לימודיו באוניברסיטה היה חבר בארגון טרור השייך לחמאס. הנאשם כבר הורשע בעבר בחברות באותו ארגון ולמעשה הוא מעולם לא חדל להיות חבר בו. סיום החברות בסופו של דבר לא נעשה מרצונו של הנאשם אלא מאחר שבשל סיום לימודיו של הנאשם באוניברסיטה הוא לא יכול היה להמשיך להיות פעיל. צויין כי תפקידו של הנאשם בארגון לא היה תפקיד זוטר אלא תפקיד בכיר וניהולי. לדבריה על בית המשפט לתת ידו להרתעה ולהוקעת מעשים דומים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח