חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 5757/07 - מדינת ישראל נ' יצחק טל בנין והשקעות בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 5757/07 - מדינת ישראל נ' יצחק טל בנין והשקעות בע"מ ואח'

ת"פ (ירושלים) 5757/07

מדינת ישראל

נ ג ד

1. יצחק טל בנין והשקעות בע"מ

2. קוזיק-טל הנדסה ובנין בע"מ

3. טל יצחק


בבית משפט השלום בירושלים

[31.07.2009]


כב' השופט אלכסנדר רון


בשם הנאשמים - עו"ד קסטל

החלטה

 

1.    החלטה בבקשת בא כח הנאשמים שיורה בית המשפט על מחיקת כתב האישום באשר מתאימות הנסיבות לקנס מנהלי. זאת, לאחר שהסירו הנאשמים את מחדליהם.

2.    אבן הפינה לבקשה בהלכת בית המשפט העליון בבג"צ 5537/91 אליהו אפרתי נ. עו"ד כרמלה אוסטפלד ואח' [פ"ד מ"ו (3) 501], בו נקבע, כלשון בית המשפט העליון, שמקום בו מתאימות הנסיבות להטלת קנס מנהלי, זו היא "דרך המלך".

3.    התביעה - מתנגדת. ניתוח טענות התביעה מלמד על שתי טענות עיקריות: האחת, חומרת הנסיבות, והשניה, כי הוסרו המחדלים רק לאחר הגשת כתב האישום.

4.    להערכתי, הדיון המשפטי בשאלה מתי ראוי לאפשר את סיומה של פרשה בדרך של קנס מנהלי ומתי אין מנוס מהגשת כתב אישום, לא הגיע כדי מיצויו. בפרט באותן נסיבות בהן כבר הוגש כתב אישום, כבענייננו, אך סבור הנאשם שעומדת לו הזכות לקנס מנהלי. כך, למשל, יש מקום לדון בשאלה, עד כמה יש בעצם הגשת כתב האישום משום שיקול רלוונטי בכל מקרה. טול דוגמא: שני נאשמים שנסיבותיהם דומות וכך גם העבירות שביצעו. האחד, מגיע תיקו לתובע זריז המגיש כתב אישום כהרף עין, וממילא, אם מסיר הוא את מחדליו, עושה הוא כן כבר לאחר שהוגש כתב האישום; והשני, דומה להפליא לחברו בכל דבר ועניין, אך מונח תיקו על שולחנו של תובע שאינו נמנה עם המהירים, ועד שסובר אותו תובע להגיש כתב אישום, כבר מוסרים המחדלים. ספק האם מוצדק להבחין בין שני אלה רק בגלל מועד הגשת כתב האישום. עם זאת, אין משמעות הדברים, שמועד הגשת כתב האישום בהכרח אינו רלוונטי, בפרט, אם ניתן ללמוד מהנסיבות שאלמלא הוגש כתב האישום, מוסיף היה הנאשם וטומן את ידו בצלחת, ורק זמן רב לאחר שהוגש טרח והסיר את מחדליו. אין, אפוא, בהלכת אפרתי הנ"ל כדי למצות את הדיון בנושא.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח