חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"פ (מרכז) 57831-05-19 - מדינת ישראל - פמ"מ נ' פלוני , הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (מרכז) 57831-05-19 - מדינת ישראל - פמ"מ נ' פלוני

ת"פ (מרכז) 57831-05-19

מדינת ישראל - פמ"מ

נ ג ד

פלוני (עציר)

ע"י ב"כ עו"ד אלי מסטרמן

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[04.02.2020]

כבוד השופט חגי טרסי

הכרעת דין

 

רקע:

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו הצתה - עבירה על סעיף 448 רישא לחוק העונשין (להלן: "החוק"). על פי עובדות כתב האישום, ביום 10.5.19, בסמוך לשעה 10:00, שילח הנאשם אש ברכב שברולט סוואנה מ.ר. 10-521-61 (להלן: "הרכב"), שחנה ברחוב הפלמ"ח בגן יבנה, וכתוצאה מכך התפשטה שריפה בחלק הפנימי של הרכב, ונגרמו לו נזקים.

הנאשם כפר במיוחס לו בכתב האישום והעלה טענות בשני מישורים נפרדים. ראשית, נטען כי אין בחומר הראיות שנאסף כדי לבסס מעל לכל ספק סביר את המסקנה כי הנאשם הוא שגרם לשריפה שהתרחשה ברכב. שנית, וככל שתידחה הטענה הראשונה, נטען כי עומדת לנאשם ההגנה של אי שפיות הדעת. על רקע זה, גובש בין ב"כ הצדדים מתווה דיוני, במסגרתו התבקש בית המשפט בשלב הראשון להכריע בשאלה האם הוכחה אחריותו של הנאשם לביצוע מעשה ההצתה ברמה הנדרשת לצורך הרשעה בפלילים, ואילו הדיון בסוגיות הנוגעות למצבו הנפשי של הנאשם נדחה לשלב מאוחר יותר של ההליך.

לצורך ההכרעה בסוגיה הראשונה הוגש בהסכמה כל חומר החקירה לעיון בית המשפט, ולאחר שהנאשם בחר שלא להעיד להגנתו, על אף שהובהרו לו השלכותיו של צעד זה, נשמעו סיכומים מטעם ב"כ הצדדים. בהמשך, ביום 16.12.19, בהחלטה מפורטת ומנומקת, קבעתי כי עלה בידי התביעה להוכיח ברמה של מעל לכל ספק סביר, כי הנאשם הצית את הרכב, כמיוחס לו בכתב האישום, וגרם לנזקים המפורטים שם. עוד הובהר בהחלטתי הנ"ל, אשר אותה יש לראות כחלק בלתי נפרד מהכרעת הדין הנוכחית, כי ככל שלא יעמוד לנאשם הסייג של אי השפיות, כאמור בסעיף 34ח' לחוק, יהיה מקום להרשיעו בעבירה שיוחסה לו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח