חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (תל-אביב-יפו) 4783/93 - מדינת ישראל נ' גיבור סברינה מפעלי טקסטיל בע"מ ואח', הכרעת-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (תל-אביב-יפו) 4783/93 - מדינת ישראל נ' גיבור סברינה מפעלי טקסטיל בע"מ ואח'

ת"פ (תל-אביב-יפו) 4783/93

מדינת ישראל

נ ג ד

1. גיבור סברינה מפעלי טקסטיל בע"מ

2. סברינה שיווק בע"מ

3. אורי דנאי

4. חיים רוזנברג


בבית-משפט השלום בתל-אביב-יפו

[15.2.96]


סגן הנשיא ח' חפץהשופטת

 

הכרעת-דין

 

1.   הנאשמים, נאשמת 1, גיבור סברינה מפעלי טקסטיל בע"מ (להלן: גיבור סברינה); נאשמת 2, סברינה שיווק בע"מ; (להלן: סברינה שיווק); נאשם 3, אורי דנאי (להלן: דנאי); ונאשם 4, חיים צבי רוזנברג (להלן: רוזנברג), הואשמו בעבירה של סירוב בלתי סביר של בעל מונופולין לספק את הנכס שבמונופולין עבירה על הוראות סעיפים 26, 29 ו- 47 (ב) לחוק ההגבלים העסקיים, תשמ"ח - 1988 (להלן: החוק) ולגבי הנאשמים 3 ו- 4, בצירוף סעיף 48 לחוק.

2.   בכתב האישום נטען, כי גיבור סברינה היא חברה העוסקת בייצור מוצרי טקסטיל, שהוכרזה ביום 26.3.89, על-ידי הממונה על הגבלים העסקיים, כמונופולין לגבי אספקת גרבי מכנס. סברינה-שיווק עוסקת בשיווק מוצרי טקסטיל של גיבור סברינה, והיא חברת-בת של גיבור סברינה, אשר 86% ממניותיה מוחזקות בידי גיבור סברינה. יתרת המניות מוחזקות בידי דנאי - מנכ"ל סברינה שיווק; ובידי רוזנברג - מנהל המכירות של סברינה שיווק.

בין חודש יולי 1991 לבין חודש דצמבר 1991 או בסמוך לכך, סיפקה סברינה שיווק מוצרים שונים מתוצרת גיבור סברינה, כולל גרבי מכנס למר אהרון לרמן (להלן: לרמן), שהוא הבעלים של חנות "תחרה" בבת-ים. לרמן מכר את מוצרי גיבור סברינה, כולל גרבי מכנס, מתחת למחירים המומלצים שהופיעו במחירון שסיפק לו סוכן מטעם סברינה שיווק.

בחודש דצמבר 1991 הודיע הסוכן ללרמן, כי יש תלונה נגדו על כי הוא מוכר את מוצרי גיבור סברינה מתחת למחירי המחירון, ודרש כי ישמור על רמת המחירים המופיעה במחירון. לרמן סירב להיענות לדרישה. לאחר כמה ימים הודיע לו הסוכן, כי סברינה שיווק לא תוסיף לספק לו סחורה, כולל גרבי מכנס, בגלל הורדות המחירים שהוא נוקט.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח