חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (חיפה) 70411-02-19 - דועא נסאר נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (חיפה) 70411-02-19 - דועא נסאר נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ

ת"צ (חיפה) 70411-02-19

דועא נסאר

נ ג ד

כרטיסי אשראי לישראל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד אלון לוי או ניר ימין או שמואל גרינפלד

בית משפט השלום בחיפה

[27.10.2019]

בפני א. סלאמה, נשיא כב' השופט

פסק דין

 

1. בפניי בקשה מוסכמת לאישור הסתלקותה של המבקשת מהבקשה לאישור תובענה ייצוגית נשוא תיק זה כנגד המשיבה, על פי סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: "החוק"), ועל דחיית תביעתה האישית של המבקשת, כולל קבלת גמול בסך 10,000 ₪ למבקשת ושכר טרחת בא כוחה בסך 20,000 ₪ בתוספת מע"מ, וללא צו להוצאות.

2. עניינה של בקשת האישור והתביעה דנן, בהפרה נטענת של הוראות פסק הדין שאישר את הסדר הפשרה בת"צ (מחוזי תל אביב) 18002-06-12 גיל אמיד נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ (פורסם במאגרים המשפטיים, 06/09/2016); להלן: "עניין אמיד"). עניין אמיד עסק במקרים בהם לקוח מבצע עסקה במט"ח והמשיבה מחייבת אותו בעמלה בגין אותה עסקה, כאשר לאחר מכן אותה עסקה מתבטלת, אולם המשיבה לא מחזירה לו את העמלה שגבתה ממנו (וזאת כאשר בית העסק דיווח על העסקה כעסקת זיכוי ולא כעסקת ביטול). במסגרת הסדר הפשרה ופסק הדין בעניין אמיד, התחייבה המשיבה למצוא וליישם פתרון טכנולוגי שיאפשר לה לזהות האם שדר הזיכוי מקורו בביטול עסקה המזכה את הלקוח בהחזר העמלה.

לטענת המבקשת, היא ביצעה עסקה במט"ח אשר בוטלה, סכום העסקה שנגבה מהמבקשת הושב לה, אולם חרף זכאותה להחזר העמלה שגבתה המשיבה בגין ביצוע העסקה, בעקבות ביטולה, ועל אף פנייתה של המבקשת אל המשיבה, טלפונית ובכתב, המשיבה לא השיבה לה את העמלה שנגבתה ממנה בגין ביצוע העסקה, כמתחייב.

3. המבקשת ביקשה לאשר התובענה כייצוגית, תוך טענה כי הקבוצה כוללת את "כל הלקוחות אשר ביצעו עם צד ג' עסקה במטבע זר... בכרטיס אשראי שהנפיקה המשיבה, המשיבה גבתה מהם "עמלת עסקת מט"ח"... העסקה בוטלה מסיבה כזו או אחרת, ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח