חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (ירושלים) 4768-08-20 - זיד שחתות נ' החברה הכלכלית בית שמש בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (ירושלים) 4768-08-20 - זיד שחתות נ' החברה הכלכלית בית שמש בע"מ

ת"צ (ירושלים) 4768-08-20

זיד שחתות

ע"י ב"כ עו"ד מ' ספורי

נ ג ד

החברה הכלכלית בית שמש בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ג' טיכו וי' שידלובסקי-אור

בית משפט השלום בירושלים

[10.02.2021]

כבוד השופט אוהד גורדון

החלטה

 

 

לפני בקשה משותפת לאישור הסתלקותו של המבקש מהבקשה לאישור התובענה כייצוגית (להלן "בקשת האישור") ולהורות על דחיית תביעתו האישית.

 

רקע

1. בכתב התביעה ובבקשה לאישור התובענה כייצוגית, טען המבקש כי המשיבה, החברה הכלכלית בית שמש בע"מ, הפרה את חובתה לפי הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998 (להלן - "חוק השוויון"), תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות למקום ציבורי שהוא בניין קיים), תשע"ד-2013 וכן תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות), תשע"ג-2013 (להלן ביחד - "תקנות הנגישות"). זאת, בכך שלא פרסמה את הסדרי הנגישות הקיימים באתר האינטרנט של המשיבה ולא מינתה רכז נגישות כנדרש. הדבר, כך נטען, מנע מהמבקש ומשאר חברי הקבוצה לדעת אילו מסניפי המשיבה נגישים לאנשים עם מוגבלויות ובכך נמנעה יכולתם לעשות שימוש בשירותיה באופן עצמאי, בטיחותי ומכבד.

בבקשת האישור הוגדרה הקבוצה הנפגעת בהתייחס לאנשים עם מוגבלות מכל סוג, אשר לטובתם תוקנו תקנות נגישות השירות ועקב התנהלות המשיבה נמנעה מהם האפשרות ליהנות משירותי המשיבה כאחד האדם. נתבע פיצוי כספי, ולצדו צו הצהרתי לפיו המשיבה לא פרסמה את ההתאמות שבוצעו לנגישות במקומות ציבוריים ובכך לא עמדה בתנאי חוק השוויון ותקנות הנגישות וכן צווי עשה המורים לה לתקן את המחדלים להם נטען.

2. בבקשה הנוכחית, עותרים הצדדים לאפשר למבקש להסתלק מהבקשה ולפסוק לו גמול בסך 5,000 ₪, ושכר-טרחה לבא כוחו בסך 10,000 ₪ בתוספת מע"מ. עוד התבקש פטור מפרסום.

הבקשה הוסברה בכך שהמשיבה התחייבה להסדרה עתידית של תחום הנגישות באופן הבא: פרסום הסדרי נגישות בהתאם להוראות תקנה 34 לתקנות השוויון בתוך 30 ימים ממועד אישור ההסדר, והתחייבות למנות רכז נגישות ולהכשירו לצורך עניין זה.

 

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח