חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (מרכז) 18203-07-17 - ניר ברששת נ' רכבת ישראל בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (מרכז) 18203-07-17 - ניר ברששת נ' רכבת ישראל בע"מ

ת"צ (מרכז) 18203-07-17

ניר ברששת

ע"י ב"כ עו"ד שוקי אליוביץ

נ ג ד

רכבת ישראל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ניר שמרי

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[09.05.2018]

כבוד השופט יחזקאל קינר

פסק דין

 

(אישור בקשת הסתלקות מבקשת אישור תביעה כייצוגית)

1. עניינה של בקשת האישור שהוגשה לפי חוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו-2006 (להלן: "בקשת האישור" ו"החוק" בהתאמה) הוא בשתי טענות של המבקש נגד המשיבה (להלן גם: "הרכבת") כדלקמן:

א. המשיבה החלה מוכרת כרטיסי "מקום שמור" מבלי שנקוב בהם מקום ישיבה מסומן בקרון, כפי שהיה נהוג קודם לכן, ובכך לא אפשרה מימוש שירות המקום השמור שנרכש, וזאת בניגוד לתקנה 1 לתקנות מסילות הברזל (דמי נסיעה), תשס"ה - 2004 (להלן: "תקנות מסילות הברזל"), המגדירה שירות מקום שמור כ"הקצאה של מקום ישיבה מסומן בקרון של רכבת, תמורת תשלום כאמור בתקנה 4" (ההדגשה שלי - י.ק.).

ב. המשיבה ביטלה את שירותי הדייל/ת אשר שמרו על השקט בקרונות המקומות השמורים, ובכך הפרה חוזה מול נוסעי הקרונות השמורים, לספק קרון שמור ושקט.

2. בבקשת ההסתלקות, אשר הוגשה בטרם הגישה המשיבה את תשובתה לבקשת האישור, ציין המבקש כי בעקבות בירורים שערך עם המשיבה, הצהירה היא כי ביום 10.7.17, למחרת הגשת הבקשה לאישור, חזרה לציין בכרטיסי מקום שמור את המושבים, וכי התקופה בה לא סומנו מקומות על גבי כרטיסי שירות מקום שמור הסתכמה ב-9 ימים בלבד. כן הצהירה הרכבת כי בתקופה זו נמכרו בסך הכל 15,289 כרטיסי מקום שמור, וכי להערכתה, לכל היותר נמנע השירות עקב אי סימון המושבים מעשרות בודדות של נוסעים.

3. המבקש סבור כי משהשיבה הרכבת את המצב לקדמותו על פי הצהרתה, וחזרה לספק מקום שמור מסומן, וכן הגיעו הצדדים להסכמה לגבי התחייבויות המשיבה שיפורטו להלן, אין הצדקה להמשך ניהול בקשת האישור, ויש למוחקה.

4. ההתחייבויות של המשיבה הן אלה:

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח