חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (מרכז) 27555-09-18 - חלי ליאת 2. ישראל מלח 3. סלים עואד 4. ואח' נ' דלק מוטורס בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (מרכז) 27555-09-18 - חלי ליאת 2. ישראל מלח 3. סלים עואד 4. ואח' נ' דלק מוטורס בע"מ ואח'

ת"צ (מרכז) 27555-09-18

1. חלי ליאת 2. ישראל מלח 3. סלים עואד 4.

נ ג ד

1. דלק מוטורס בע"מ

על-ידי ב"כ עו"ד יואב הירש

2. FORD MOTOR COMPANY

על-ידי ב"כ עו"ד דפנה צרפתי, אורי בלש ודנה טל

3. צ'מפיון מוטורס בע"מ

4. Wolkswagen Ag

5. BMW GROUP

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[25.03.2021]

כבוד השופטת הדס עובדיה

עו"ד ליאור יצחק בריטמן על-ידי ב"כ עו"ד דוד מזרחי

פסק דין

 

אישור הסדר פשרה בתובענה ייצוגית ביחס למשיבות 1-2

1. לפניי בקשה מתוקנת לאישור הסדר פשרה ביחס למשיבות 1-2 ("דלק מוטורס" ו- "פורד", בהתאמה) במסגרת התובענה הייצוגית שבכותרת ("הבקשה" ו- "הסדר הפשרה", בהתאמה). על יסוד הנימוקים שאפרט להלן מצאתי לנכון לאשר את הבקשה, ולתת להסדר תוקף של פסק דין.

עניינה של בקשת אישור התובענה כייצוגית וטענות הצדדים בתמצית

2. עניינה של בקשת האישור בטענת המבקשים לפיה קיים פגם בכריות האוויר מתוצרת TAKATA CORP("טקאטה") המותקנות ברכבי פורד בישראל ("המוצרים הישראלים" או "כריות האוויר בישראל"). טענה דומה הועלתה בבקשת האישור נגד יצרניות נוספות (המשיבות 4 ו-5 לבקשת האישור) ביחס לכריות האוויר מתוצרת טקאטה המותקנות ברכביהן המשווקים בישראל.

3. הפגם הנטען בבקשת האישור והתובענה נוגע למנגנון הניפוח של כרית האוויר בעת תאונה. על פי הנטען בבקשת האישור והתובענה (סעיף 18 לבקשת האישור):

"כריות האוויר נשוא התובענה המותקנות ברכבים שיוצרו/שווקו/נמכרו על ידי המשיבות, יכולות לפצוע ואף להרוג את נוסעי הרכב במושבים הקדמיים, ובכלל, סכנה זו נגרמת עקב פיזור שבבי מתכת הנגרמים מפיצוץ מיכל חומר הנפץ בעת פתיחת כרית האוויר, שבבים הפוצעים את יושבי הרכב... הסיכון לפיזור שבבי מתכת בעת פתיחת כרית האוויר, מתגבר כפונקציה של גיל כרית האוויר וכפונקציה של מזג אוויר חם המלווה בלחות גבוהה. כריות האוויר של טקאטה יכולות להתפוצץ משום שחנקת אמוניום המשמשת בהן עלולה להפוך לבלתי יציבה לאורך זמן, במיוחד לאחר חשיפה לתנודות טמפרטורה ותקופות של לחות גבוהה."

4. ביחס למוצרים הישראלים, לטענת המבקשים הפגם הנטען לעיל הוביל לקריאת שירות רגולטורית בארה"ב, באוסטרליה ובקנדה, בעניינן של כריות אוויר מתוצרת טקאטה המותקנות ברכבי פורד באותן מדינות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח