חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (מרכז) 64046-02-19 - תיקון עולם בע"מ נ' אביבה בן חמו, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (מרכז) 64046-02-19 - תיקון עולם בע"מ נ' אביבה בן חמו

ת"צ (מרכז) 64046-02-19

תיקון עולם בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד יצחק אבירם ומאור ברוש

נ ג ד

אביבה בן חמו

ע"י ב"כ עו"ד רועי בלכר ואורון קינן

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[05.02.2021]

כבוד השופט יחזקאל קינר

פסק דין

 

(אישור בקשת הסתלקות)

1. לפני בקשה מוסכמת להסתלקות מתוגמלת של המבקשת מבקשה לאישור תובענה ייצוגית, בהתאם לסעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן בהתאמה: "בקשת ההסתלקות", "בקשת האישור", "חוק תובענות ייצוגיות").

2. עניינה של בקשת האישור היה בטענת המבקשת כי מהודעה שפרסמה המשיבה עלה, כי חרף התחייבותה לספק ללקוחותיה מענה סדיר וזמין של תפרחות קנביס רפואי לצרכים רפואיים, תופסק האספקה לתקופה של כ-4 חודשים עקב מחסור במלאי התפרחות. נטען כי בכך הפרה המשיבה את החוזה עם המבקשת, את הרישיון שניתן לה, את הוראות חוק הגנת הצרכן, ועוד, וגרמה למשיבה ולחברי הקבוצה נזק בלתי ממוני.

3. בתשובתה לבקשת האישור כפרה המשיבה בטענות המבקשת, והעלתה טענות רבות נגד התובענה ובכלל זאת פעילותה בשקיפות ומסירת גילוי מפורט ללקוחות מייד עם היודע דבר המחסור הצפוי בתפרחות, שנוצר בשל פסילת מלאי שלא עמד בדרישות האיכות הפנימיות של המשיבה (לא אביא כאן את פירוט כלל טענות הנגד של המשיבה, שכן עסקינן בבקשת הסתלקות).

4. בבקשת ההסתלקות נטען כי משיקולי עלות תועלת ומבלי להודות בטענות המבקשת, לאחר הגשת הבקשה ומכירת פעילות המשיבה לחברה אחרת, הורחבו מאד שטחי הגידול וההפרחה ותפוקת הייצור, באופן שהפחית משמעותית את הסיכון להישנות מחסור בקנביס רפואי. ניתן פירוט בעניין זה.

5. הצדדים ציינו בבקשת ההסתלקות כי בעקבות הפעולות שננקטו לאחר הגשת הבקשה, והנסיבות החריגות ויוצאות הדופן שהובילו למחסור הזמני הצפוי בתפרחות קנביס רפואי, הסכימו הצדדים שהתובענה מיצתה את עצמה, כי הושגו מטרות הגשתה, כי האינטרס הציבורי יצא נשכר, וכי אין עוד טעם בהמשך בירורה של בקשת ההסתלקות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח