חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (מרכז) 7641-12-18 - שלומי אופיר ואח' נ' ג'ול לאבס אנד פרודקטס ישראל בע"מ 2. פיליפ מוריס בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (מרכז) 7641-12-18 - שלומי אופיר ואח' נ' ג'ול לאבס אנד פרודקטס ישראל בע"מ 2. פיליפ מוריס בע"מ ואח'

ת"צ (מרכז) 7641-12-18

1. שלומי אופיר

2. בנו הקטין

נ ג ד

1. ג'ול לאבס אנד פרודקטס ישראל 2. פיליפ מוריס בע"מ

3. ידיעות אינטרנט

4. וואלה! תקשורת בע"מ

5. שידורי קשת בע"מ

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[15.02.2021]

כבוד השופט שמואל בורנשטין

פסק דין

 

 

 

פתח דבר

1. בפניי בקשה לאישור תובענה כייצוגית לפי חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: חוק תובענות ייצוגיות), שעניינה בטענה להפרת הוראות הדין בהצגתן של פרסומות לסיגריות אלקטרוניות המשווקות על ידי המשיבות 1-2, החברות ג'ול לאבס אנד פרודקטס ישראל בע"מ ופיליפ מוריס בע"מ, באתרי האינטרנט והיישומונים של המשיבות 3-5 - ידיעות אחרונות, וואלה תקשורת ושידורי קשת. טענתם של המבקשים, קטין ואביו, היא כי המשיבות הפרו את הדין בכך שהפרסומות הנ"ל הופנו גם לקטינים.

2. הבקשה נוגעת למוצר הנקרא JUUL(להלן: ג'ול) המיוצר על ידי משיבה 1 ומוצר הנקרא IQOS(להלן: אייקוס) המיוצר על ידי משיבה 2 (שני המוצרים יכונו הסיגריות האלקטרוניות). הבקשה נוגעת אף למוצר נוסף של משיבה 2 NEXT RYO- טבק להכנת סיגריות באמצעות ניירות לגלגול.

 

הצדדים להליך

3. המבקש 2 שאיננו מזוהה בשמו, הוא קטין אשר על פי הטענה נחשף, או סביר שנחשף, לפרסומים העומדים ביסוד הבקשה, ונפגע כתוצאה מכך.

המבקש 1 - מר שלומי אופיר, הוא אביו של המבקש 2, אשר זיהה לדבריו את החשיפה הנטענת במכשיר הטלפון החכם של בנו והגיש את התובענה בשמו.

4. המשיבה 1, חברת ג'ול לאבס אנד פרודקטס ישראל בע"מ, היא חברה פרטית המאוגדת בישראל והמשווקת ומוכרת, בין היתר, סיגריות אלקטרוניות ומוצרים נלווים של חברת ג'ול העולמית.

5. המשיבה 2, חברת פיליפ מוריס בע"מ, היא חברה פרטית המאוגדת בישראל והמשווקת ומוכרת מוצרים של חברת פיליפ מוריס העולמית, סיגריות, מוצרי טבק למיניהם ומוצרים נלווים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח