חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (פתח-תקוה) 2913-12-19 - ליאת בן בשט נ' דלק מנטה קמעונאות דרכים בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (פתח-תקוה) 2913-12-19 - ליאת בן בשט נ' דלק מנטה קמעונאות דרכים בע"מ

ת"צ (פתח-תקוה) 2913-12-19

ליאת בן בשט

נ ג ד

דלק מנטה קמעונאות דרכים בע"מ

בית משפט השלום בפתח-תקוה

[04.01.2021]

כבוד השופט אמיר לוקשינסקי-גל

פסק דין

 

1. לפניי בקשה מוסכמת להסתלקות המבקש מבקשה לאישור תובענה ייצוגית בהתאם לסעיף 16 לחוק התובענות הייצוגיות, תשס"ו-2006 (להלן: "החוק").

2. בבסיס בקשת האישור טענה המבקשת כי המשיבה, שמפעילה רשת של כ- 200 חנויות נוחות בתחנות הדלק של חברת "דלק", פעלה בניגוד לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א - 1981 (להלן: "החוק") בכך שהיא לא קיימה את התחייבותה למכור ללקוחותיה "קפה ומאפה ג'ו ב- 10 שקלים בלבד" במסגרת הטבה שהיא פרסמה בהודעת סמס.

3. בבקשת האישור נטען כי המבקשת, שמתדלקת את רכבה בתחנות הדלק של "דלק", הורידה למכשיר הנייד שלה את אפליקציית המכירות של המשיבה. עם סיום התדלוק המבקשת קיבלה לנייד שלה את ההודעה "ליאת בוקר טוב ממנטה +! קפה ומאפה ג'ו ב- 10 שקלים בלבד, פרטים באפליקציה". המבקשת מימשה את ההצעה מספר פעמים:

א. ביום 8.1.2019 המבקשת רכשה קפה ומאפה, הציגה למוכר את ההודעה בנייד ושילמה בכרטיס אשראי. לאחר יציאתה מהחנות היא הבחינה ששילמה 12 ₪. המוכר סירב להשיב למבקשת את החיוב ביתר תוך שהוא משיב לה כי אין לו הסבר לחיוב ואין לו אפשרות להשיב את החיוב ביתר מאחר ותכנת הקופה אינה מאפשרת זאת.

ב. ביום 10.1.2019 המבקשת רכשה קפה ומאפה וחויבה ב- 12 ₪. המוכר סירב להשיב למבקשת את החיוב ביתר בטענה כי תכנת הקופה אינה מאפשרת זאת.

4. טרם הגשת תשובה לבקשת האישור הצדדים הגישו בקשה מוסכמת להסתלקות מהבקשה לאישור תביעה ייצוגית ולדחיית התביעה. במסגרת בקשת ההסתלקות טענה המשיבה כדלקמן:

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח