חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 23544-04-20 - דוד צפתי נ' התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 23544-04-20 - דוד צפתי נ' התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 23544-04-20

דוד צפתי

נ ג ד

התאגיד המנהל של המאגר לביטוח חובה ("הפול") בע"מ רכב

ע"י ב"כ עו"ד לויתן, שרון ושות'

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[30.09.2020]

כבוד השופטת לימור ביבי

פסק דין

 

1. לפני בקשת הסתלקות מוסכמת מבקשה לאישור תובענה ייצוגית לפי סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו - 2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות" או "החוק" ו- "בקשת ההסתלקות" בהתאמה).

2. הבקשה לאישור תובענה ייצוגית הוגשה ביום 22/4/20 על ידי מר דוד צפתי (להלן: "המבקש") ועניינה בטענת המבקש כי התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה ("הפול") בע"מ (להלן: "המשיבה") לא מילאה אחר הוראות תקנה 34 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג - 2013, שעה שלא פרסמה באתר האינטרנט שלה את הסדרי הנגישות שקיימים בסניפיה. בכך, הפרה המשיבה לטענת המבקש את הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח - 1998 (להלן: "חוק השוויון", "תקנות השוויון", ו- "בקשת האישור").

3. ביום 24/9/20 הגישו הצדדים בקשת הסתלקות מוסכמת. במסגרת בקשת ההסתלקות צוין כי - מבלי שמי מהם מודה בטענות רעהו, הוסכם בין הצדדים, כי המשיבה, שבימים אלו שוקדת על שדרוג אתר המרשתת שלה, תפעל בתוך 90 יום מאישור ההסדר על ידי בית המשפט, לכלול בו פרסום של הסדרי הנגישות בסניפיה, בהתאם לכל דרישות הדין. כמו כן, המשיבה תדאג לעדכן באופן שוטף באתר האינטרנט שלה את הסדרי הנגישות בסניפים, ככל שיחול שינוי.

4. לאור הדברים האמורים, סבור המבקש כי אין עוד צורך בהמשך ניהול התובענה ובקשת האישור וכי בפעולותיה של המשיבה כאמור לעיל יש כדי להוות שירות טוב ומועיל לציבור וזאת, מבלי הצורך לנהל הליך משפטי ארוך ויקר. לפיכך, ונוכח ההסכמות שהושגו, סבורים הצדדים, כי בתיק דנן יהיה זה נכון וצודק ליישב את המחלוקת בדרך של הסדר הסתלקות כפי שיפורט להלן.

5. המשיבה מסכימה להסתלקות המבקש בכפוף לכך שהמבקש מוותר בזאת ויתור סופי ומוחלט על כל טענותיו בתביעה ובבקשת האישור כנגד המשיבה ו/או מי מטעמה, ומסכים כי בית המשפט יסלק את בקשת האישור ויורה על דחיית התביעה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח