חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 26102-06-20 - אורי כרמי נ' מטרו אפק בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 26102-06-20 - אורי כרמי נ' מטרו אפק בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 26102-06-20

אורי כרמי

ע"י ב"כ עו"ד שלומי אבני ועו"ד ערן פלסר

נ ג ד

מטרו אפק בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד מירב אליהו זך

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[09.05.2021]

כבוד השופטת מיכל עמית - אניסמן

פסק דין

 

לפניי בקשה מוסכמת להסתלקותו של המבקש מבקשתו לאישור תובענה כייצוגית כנגד המשיבה, וזאת בהתאם להוראות סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות").

 

רקע עובדתי וטענות הצדדים

1. ביום 10.6.2020 הגיש המבקש תובענה ייצוגית וכן בקשה לאישור תובענה כייצוגית (להלן: "בקשת האישור") כנגד המשיבה. יצוין כי עוד קודם לכן הגיש המבקש בקשה לאישור דומה כנגד מספר רב של משיבות (להלן: "בקשת האישור המקורית"), ובעקבות החלטת בית המשפט פוצלה בקשת האישור המקורית לבקשות כנגד כל אחת מהמשיבות בנפרד.

2. לטענת המבקש, כפי שבאה לידי ביטוי בבקשת האישור, המשיבה הפרה את הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג-2013 (להלן: "חוק השוויון" ו"תקנות השוויון" בהתאמה), ובפרט את הוראות תקנה 34(א)(4) לתקנות השוויון, שעה שאינה מפרסמת באתר האינטרנט שלה את התאמות הנגישות ביחס להשכרת אוטובוסים נגישים שעליה להעמיד להשכרה לפי חוק השוויון ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (נגישות רכב השכרה ואוטובוסים), התשע"ג-2012 (להלן: "תקנות ההשכרה").

3. במסגרת בקשת האישור טען המבקש, כי בהתאם לנתונים שקיבל ממשרד התחבורה, המשיבה היא "משרד להסעה" עם מעל 21 אוטובוסים, בהתאם לתקנה 5 לתקנות ההשכרה, ולכן בהתאם להוראות חוק השוויון ותקנות ההשכרה על המשיבה להעמיד להשכרה אוטובוסים מיוחדים ונגישים להסעה של אנשים עם מוגבלות, בודדים וקבוצות, בהודעה של 5 ימי עבודה מראש.

4. לטענת המבקש, בהיעדר פרסום באתר המשיבה לא ניתן לדעת אם ניתן לשכור מהמשיבה אוטובוס נגיש ואם כן לכמה נוסעים ואיזה התאמות נגישות נעשו בו. בכך, טען המבקש, מופלים הוא וחברי הקבוצה ונגרם להם נזק לא ממוני.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח