חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 28592-12-15 - אלונה ירדן נ' קנקון מוצרים בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 28592-12-15 - אלונה ירדן נ' קנקון מוצרים בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 28592-12-15

אלונה ירדן

נ ג ד

קנקון מוצרים בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד עודד בולדו

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[18.12.2020]

כבוד השופט דורון חסדאי

פסק דין

 

בפני בקשה לאישור הסדר פשרה בהתאם לסעיף 19 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות") אשר במסגרתה נטען כי המשיבה, קנקון מוצרים בע"מ (להלן: "המשיבה") הפרה את הוראות סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982 (להלן: "חוק התקשורת"), עת שלחה לחברי מועדון הלקוחות שלה דברי פרסומת חוזרים, במסרון קצר ובהיעדר הסכמה מצדם. עוד נטען כי המשיבה הפרה את הוראות חוק הגנת הפרטיות.

 

בקשת האישור וטענות הצדדים בתמצית

1. המבקשת היא אדם פרטי, אזרחית ישראל. המשיבה היא אחת מהחברות הגדולות והמצליחות במשק הישראלי לשיווק מוצרי דגים ופירות ים. במסגרת בקשת האישור נטען כי המבקשת רכשה בעברה מוצרים מהמשיבה. במעמד הרכישה שוכנעה המבקשת להצטרף למועדון הלקוחות זאת כדי לקבל הטבות. במעמד ההצטרפות היא התבקשה למסור את מספר הטלפון הסלולרי שלה.

2. לטענת המבקשת, המשיבה החלה לשלוח לה דברי פרסומת חוזרים, במסרון קצר, ללא הסכמתה, תוך שההודעות חורגות מהתנאים הקבועים בסעיף 30א לחוק התקשורת. בין היתר היה מדובר בהודעות לעניין מבצעים שונים שהמשיבה ערכה.

3. ביום 25.6.15 השיבה המבקשת בהודעה ובמסגרתה ביקשה להסיר אותה מרשימת התפוצה. אולם, גם לאחר משלוח הודעה המשיכה המבקשת לקבל הודעות. המבקשת אף פנתה למשיבה באמצעות דף הפייסבוק, בבקשה להסיר את פרטיה מרשימת התפוצה אך ללא הועיל. עוד נטען כי המשיבה אף לא טרחה ליצור קשר עם המבקשת.

4. לטענת המבקשת ההודעות האמורות מהוות "דבר פרסומת" אסור וכן מהוות פגיעה חמורה בפרטיותה תוך שימוש לא ראוי בקניינה, לרבות מספר הטלפון הסלולרי וכן תוך עבירה על הוראות בדבר "דיוור ישיר" בניגוד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח