חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 30637-07-13 - אסתר לוי ואח' נ' תנובה - מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בישראל בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 30637-07-13 - אסתר לוי ואח' נ' תנובה - מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בישראל בע"מ ואח'

ת"צ (תל-אביב-יפו) 30637-07-13

1. אסתר לוי

2. שושנה טעיה

ע"י ב"כ עו"ד אמיר ישראלי

נ ג ד

1. תנובה - מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בישראל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד תמר קרת ואח'

1. מחלבות גד (שיווק - 1992) בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד נאוה שוחט ברנר

1. מחלבת משק צוריאל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד מוטי ארד

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[29.01.2017]

לפני

כבוד השופטת צילה צפת

פסק דין

 

(בין מבקשת 1 למשיבה 1)

בקשה לאישור הסדר פשרה בתובענה הייצוגית שבכותרת (להלן: "הבקשה" ו-"הסדר פשרה", בהתאמה). עניינה של התובענה בטענת המבקשות כי המשיבות הטעו את צרכניהן והפרו את הוראות הדין בנוגע למוצרי היוגורט הלבן הנמכרים והמיוצרים על ידן, כאשר הוסיפו למוצרי יוגורט אלה חומרים מייצבים ועל אף פי כן, ובניגוד להוראות הדין, לא כינו את המוצרים הללו בשם "יוגורט מיוצב" כי אם בשם "יוגורט" בלבד.

מהטעמים שיפורטו להלן מצאתי כי יש מקום לאשר את הסדר הפשרה ולתת לה תוקף של פסק דין.

 

רקע

1. ביום 15.7.13 הגישו המבקשות גב' אתי לוי וגב' שושנה עטיה, באמצעות באי-כוחן, תובענה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד תנובה מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בע"מ (להלן: "המשיבה 1", "תנובה"), מחלבות גד (שיווק-1992) בע"מ (להלן: "המשיבה 2", "מחלבות גד") ומחלבת משק צוריאל בע"מ (להלן: "המשיבה 3", "משק צוריאל").

2. בבקשת האישור פירטה המבקשת 1 כי הינה צרכנית של מוצרי יוגורט מחלב פרה, במיוחד יוגורט "לבן" ללא תוספת פירות או חומרי טעם, וכי היא נוהגת לצרוך הן ממוצרי תנובה והן ממוצרי מתחרותיה, בפרט טרה ושטראוס, תוך הנחה כי לא קיים הבדל של ממש בין המוצרים.

לטענתה, הואיל ומוצרי היוגורט המיוצרים על ידי תנובה מכילים חומרים מייצבים היה עליה לציין את המילה "מיוצב" לצד שם מוצרי היוגורט ולא בשם "יוגורט" בלבד כפי שהיא משווקת אותם. המבקשת 1 מוסיפה וטוענת כי תנובה פעלה כך כיוון שהיא איננה מעוניינת להבדיל בין מוצריה לעומת מוצרי היוגורט של החברות המתחרות, אשר חלקם אינם כוללים חומרים מייצבים מסוג כלשהוא. המבקשת 1 בקשה סעד של צו עשה המחייב את תנובה להוסיף את המילה "מיוצב" ליד שם המוצר ולחייבה לשאת בנזק ממוני ובלתי ממוני (בהתייחס לתנובה בלבד) בסך של 73,000,000 ₪ הכולל נזק ממוני בסך של 48,000,000 ₪ ונזק בלתי ממוני בסך של 25,000,000 ₪

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח