חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 59351-07-17 - יוסי ביטון נ' אחדות בית חרושת לטחינה חלבה וממתקים בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 59351-07-17 - יוסי ביטון נ' אחדות בית חרושת לטחינה חלבה וממתקים בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 59351-07-17

יוסי ביטון

ע"י ב"כ עו"ד שרון ענבר פדלון

נ ג ד

אחדות בית חרושת לטחינה חלבה וממתקים בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד דקל קרבר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[16.06.2020]

כבוד השופט דורון חסדאי

פסק דין

 

מונחית בפני בקשה מוסכמת להסתלקות המבקש, מר יוסי ביטון (להלן: "המבקש") מבקשתו לאישור תובענה ייצוגית כנגד המשיבה, אחדות ביח"ר לטחינה חלבה וממתקים בע"מ (להלן:"המשיבה") וזאת בהתאם להוראות סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות תשס"ו-2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות") ותקנה 11 לתקנות תובענות ייצוגיות תש"ע 2010 (להלן: "התקנות").

רקע עובדתי בקצירת האומר

1. ביום 26.7.2017 הגיש המבקש תובענה ייצוגית וכן בקשה לאשר את תביעתו כייצוגית. על פי הנטען בבקשת האישור המבקש, סובל ממחלה אוטואימונית מסכנת חיים המכונה סכרת (מסוג 1), כאשר מוצמד לגופו מד סוכר רציף (סנסור) לקריאת סוכר המיועד בטיפול בחולי סוכרת מסוג 1. כמו כן נטען כי בשל מצבו הרפואי הוא נוטל זריקות מרובות של אינסולין ביום. המשיבה נוסדה בשנת 1929 והיא בעלת מפעל מזון המייצר עוגות בחושות, עוגיות, חטיפי אנרגיה וסירופ לשתייה תחת המותג "אחווה".

2. לטענת המבקש, במועד אשר לא צוין בבקשת האישור, הוא בחר לרכוש את המוצר "ממרח טחינה עם שוקולד ללא תוספת סוכר" (להלן: "המוצר") המיוצר על ידי המשיבה. המבקש בחר לרכוש מוצר זה משום שלטענתו הוא מודע לכך כי בממרחים, עם שוקולד אשר מכילים סוכרים מסוג "רב כהליים",לרוב קיימת חובת גילוי ורישום בסמוך לכיתוב "ללא תוספת סוכר", ולכן ובשים לב לכיתוב בחר המבקש לרכוש את המוצר.

3. לטענתו לאחר שצרך את המוצר הבחין במד הסוכר שמותקן על גופו וגילה כי רמות הסוכר שבדמו הרקיעו שחקים. בעקבות זאת הוא ניגש לבחון את טבלת הסימון התזונתי של המוצר, שם הופתע לגלות כי המוצר מכיל "רב כהליים" וכי כמות הפחמימות במוצר דומה לכמות הפחמימות שבמוצר הרגיל של המשיבה". לטענת המבקש לאחר הגילוי האמור הוא חש תחושות שליליות של חרדה לבריאותו ועוגמת נפש רבה מה שהוביל אותו להפסיק לאלתר לצרוך את המוצר.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח