חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 6423-04-14 - אהרון צבי באוברג נ' מדינת ישראל - משרד המשפטים, פסק - דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 6423-04-14 - אהרון צבי באוברג נ' מדינת ישראל - משרד המשפטים

ת"צ (תל-אביב-יפו) 6423-04-14

אהרון צבי באוברג

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד המשפטים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[01.10.2015]

כבוד השופטת ד"ר דפנה אבניאלי

פסק - דין

 

בקשה לפסיקת גמול לתובע המייצג, ושכר טרחה לבאי-כוחו, בעקבות הודעה חדילה שהגישה המשיבה, בהתאם לסעיף 9 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו - 2006.

הודעות החדילה

1. המבקש הגיש תובענה מנהלית ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית נגד המשיבה, בטענה כי המשיבה גובה סכומים בייתר, של פיקדון הנדרש לשם פתיחת תיק פשיטת רגל או תיק פירוק חברה (להלן: "הפיקדון"), ולכן עליה להשיב את יתרת הפיקדון למפקיד.

2. המשיבה הגישה הודעת חדילה ביום 15.7.14 (להלן: "הודעת החדילה הראשונה"). המבקש הגיש תגובה להודעת החדילה, בה טען כי מדובר בהודעה "עמומה" ביחס לאחת מעילות התובענה (השבת יתרת הפיקדון שלא נוצלה למפקיד).

בדיון שהתקיים במעמד הצדדים ביום 10.12.14. ניתנה החלטתי, בה הונחו הצדדים לנהל מו"מ ביניהם על מנת להסדיר את המחלוקות שנותרו לאחר הודעת החדילה הראשונה.

3. ביום 3.9.15 הגישה המשיבה הודעת חדילה נוספת, המגלמת את פרטי ההסכמות בין הצדדים (להלן: "הודעת החדילה השנייה"). בהודעה זו ציינה המשיבה, כי החל מיום 15.7.14 מבוצעת הגבייה בהתאם לסכומים המופחתים על פי התקנות (400 ₪ בתיק פירוק ו- 1600 ₪ בתיק פשיטת רגל), וזאת עד להשלמת מהלך עליו שוקד הכונס הרשמי, לשינוי מנגנון התשלום כך שייקבע כ"אגרה, הכוללת מנגנון של הצמדה למדד.

4. המשיבה ציינה, כי בכל תיק שנפתח בשנתיים שקדמו להגשת התובענה הייצוגית ולא נסגר עד היום, יושב ע"י הכונס הרשמי סך המהווה את ההפרש בין הפיקדון שנגבה בפועל לבין הסך של 400 ₪ בתיק פירוק ו- 1600 ₪ בתיק פשיטת רגל, בצירוף תשואת השקעה כאמור בסעיף 10 לחוק ...



במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח