חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (חיפה) 1849/04 - מצגר דוד נ' הנתבעים
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (חיפה) 1849/04 - מצגר דוד נ' הנתבעים שלום חיפה

ת"ק (חיפה) 1849/04

מצגר דוד

נ ג ד

הנתבעים

1. חב' סאמוט את דרקסו

2. אמנון ברנר

3. הראל חברה לביטוח בע"מ


בית משפט השלום בחיפה בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות

[24.05.2004]


כב' השופט ר. חדיד

 

פסק דין

 

1.    ביום 12/1/04 ארעה תאונת דרכים (להלן:"התאונה") בה היו מעורבים רכב התובע ומשאית (להלן: "המשאית") של נתבעת מס' 1 בה נהג נתבע מס' 2 (להלן: "הנתבע"). נתבעת מס' 3 הינה החברה המבטחת את המשאית.

2.    לטענת התובע, התאונה ארעה כאשר הוא עצר את רכבו לפני רמזור אדום בנתיב הימני מתוך שני נתיבים ולידו בנתיב השמאלי עצר הנתבע את המשאית. כאשר התחלף הרמזור לירוק, ובטרם החל התובע בנסיעתו, נסע הנתבע מהמקום, סטה ימינה לכיוון הנתיב שלו ופגע ברכב שלו בפינה הקדמית שמאלית.

3.    התובע מבקש לחייב את הנתבעים לפצות אותו בגין הנזקים אשר נגרמו לרכבו כתוצאה מאירוע התאונה וזאת כעולה מחוות דעת שמאי המצורפת לכתב התביעה.

4.    לטענת הנתבע בכתב הגנתו, עובר לאירוע התאונה הוא עמד בנתיב הימני לפני הרמזור שהיה בצבע אדום. אותה עת, פגע התובע בצד הימני אחורי של המשאית.

5.    בדיון אשר התקיים בתביעה העידו התובע, ציפורה שפר ופריד מיכאל מטעמו וכן הנתבע בעצמו.

6.    לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, במוצגים אשר הוגשו לתיק בית המשפט ובעדות הצדדים, בדעתי לקבל את גרסת התובע לעניין נסיבות אירוע התאונה.

7.    גרסת הנתבע לעניין נסיבות אירוע התאונה אינה מתיישבת עם סימני הנזק המופיעים ברכב התובע או עם סימני הנזק המופיעים במשאית.

מעיון בתמונות אשר צורפו לכתב התביעה עולה כי מוקד הפגיעה ברכב התובע הינו בכנף הקדמית-שמאלית ונמשך קדימה עד לאיזור הפנס באותה פינה. לו ארעה התאונה בנסיבות כפי שטען הנתבע אזי מוקד הפגיעה ברכב התובע היה אך ורק בחזית הקדמית ולא בכנף השמאלית.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח