חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (חיפה) 32588-07-20 - הניה סגל נ' אייטרוול בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (חיפה) 32588-07-20 - הניה סגל נ' אייטרוול בע"מ

ת"ק (חיפה) 32588-07-20

הניה סגל

נ ג ד

אייטרוול בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחיפה

[08.04.2021]

כבוד השופטת קרן מרגולין-פלדמן

פסק דין

 

 

התובעת, ילידת 1947 הזמינה מאת הנתבעת חבילת נופש לחו"ל בין התאריכים 14-18.5.20 בעלות של 2,499 ₪, הכוללת טיסות, לינה והשתתפות בקונצרט. את ההזמנה ביצעה התובעת באמצעות שיחה טלפונית אשר נערכה על ידה אל מול נציגת שירות מכירות של הנתבעת ביום 8.12.2019. ביום 8.3.20 יצרה התובעת קשר עם הנתבעת וביקשה לבטל את העסקה (לטענתה בעקבות מצב רפואי אשר מונע השתתפותה בטיול). התובעת דורשת להשיב לה את תמורת העסקה בטענה שהיא אזרחית ותיקה והעסקה נופלת בגדרה של "עסקת מכר מרחוק" אשר בוטלה בתוך 4 חודשים ממועד עריכתה ולמעלה מ- 7 ימים לפני מועד החופשה.

הנתבעת סירבה להשיב לתובעת את התמורה תוך שהיא מפנה תחילה לעובדה שהחבילה נרכשה על ידי חברתה של התובעת, שגילה אינו עולה על 65 שנים. בהמשך טענה הנתבעת כי על אף גילה של התובעת היא אינה זכאית לבטל את העסקה שעה שסיבת הביטול היא בעיה רפואית (שלשמה קיים ביטוח רפואי אותו יכולה היתה התובעת לרכוש ואף הומלץ לה לעשות כן), בה בשעה שתנאי העסקה והעובדה שהיא אינה ניתנת לביטול ללא תשלום מלוא דמי העסקה היתה ידועה לתובעת מעת עריכתה, ולאור התנאים הכלליים אליהם הופנתה באופן אוטומטי וממוחשב עם ביצוע העסקה.

בנוסף ולעניין תחולת הוראות סעיף 14ג1 לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981 (להלן: החוק) טענה הנתבעת כי התובעת הופנתה אל הנתבעת על ידי חברתה, ולא פנתה בעקבות פרסום שנערך ביוזמת הנתבעת, וכי במצב דברים זה אין לראות בעסקה כעסקת מכר מרחוק.

עוד טענה הנתבעת כי התובעת ביטלה את העסקה יום אחד בלבד לאחר שאותה עסקה בוטלה על ידי חבריה של התובעת מטעמים של בריאות עולמית (התפרצות מחלת הקורונה), ותוך שהיא מדגישה כי החבילה אמנם לא התקיימה לבסוף מטעמים של התפשטות מגיפת הקורונה העולמית, אך לשיטתה ספקי החבילה אינם מאפשרים ביטול והם מציעים כחלופה רכישת כרטיסים למועד מאוחר יותר/ המרת הכרטיסים להטבה אחרת (כרטיסים למופעים אחרים/ לצרכנים אחרים/ליעדים אחרים וכיוב').

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח