חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (חיפה) 3640-03-18 - מולדובה פליינג תור בע"מ, ליאוניד דלסקי נ' יעל ארד, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (חיפה) 3640-03-18 - מולדובה פליינג תור בע"מ, ליאוניד דלסקי נ' יעל ארד

ת"ק (חיפה) 3640-03-18

מולדובה פליינג תור בע"מ, ליאוניד דלסקי

נ ג ד

יעל ארד

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחיפה

[20.08.2018]

כב' הרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע

פסק דין

 

 

לפניי בקשת הנתבעת לדחייה על הסף בהעדר יריבות בין הצדדים ולחילופין להורות על העברת התיק לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב יפו.

התביעה הינה תביעה כספית לפיצוי לפי חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), תשע"ב-2012 (להלן: "חוק שירותי תעופה"), למתן שירותי סיוע ועגמת נפש בגין טיסה מישראל לקישינב, שהתעכבה כ-16 שעות בשדה התעופה בנתב"ג.

הנתבעת טוענת בבקשתה מיום 13/3/18, כי אין בינה לבין התובעת כל יריבות, מאחר וכרטיס הטיסה שנרכש דרכה, הונפק על שם בנה של התובעת, מר ארז ארד. לשיטתה, אם קיימת עילת תביעה, היא עומדת אך ורק לארז ארד, הנוסע, ואף לא כנגדה, אלא כנגד חברת התעופה Tandem Aero, שלא נתבעה. עוד טענה להעברת מקום הדיון מחמת חוסר סמכות מקומית, וזאת לאור מקום עסקה של הנתבעת בעיר תל אביב.

התובעת בתגובה שהגישה ביום 9/4/18, טענה כי היא זו שרכשה ושילמה את כרטיסי הטיסה עבורה ועבור בנה, ארז ארד. לגבי זהות הנתבעת, טענה כי מדובר בניסיון הטעייה, כדבריה: "...הנתבע בעצמו מכר את הכרטיסים והוא שקיבל תשלום עבורם", וכי היא עומדת על תביעתה כנגד הנתבעת (סעיף 3 לתגובה).

עוד התנגדה התובעת להעברת הדיון תוך שציינה כי התובענה הוגשה לבית משפט זה, מאחר שהעסקה התבצעה באמצעות סוכנת טלפונית, שיושבת במקום מגוריה-קריית ביאליק. על כן, ולפי תקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד-1984 ניתן לראות בעיר חיפה כמקום בו בוצעה העסקה.

לאור הנטען, הוריתי לתובעת ביום 10/4/18, להבהיר מיהו אותו נתבע שנזכר בתגובתה, וכן הצעתי להוסיף את בנה, ארז ארד, כתובע נוסף ואת חברת התעופה Tandem Aero ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח