חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (ירושלים) 1216/04 - חזן אייל נ' יאסי ברכה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (ירושלים) 1216/04 - חזן אייל נ' יאסי ברכה שלום ירושלים

ת"ק (ירושלים) 1216/04

חזן אייל

נ ג ד

1. יאסי ברכה                                        ( שכנגד)התובעת

2. הרוש דניאל


בית משפט שלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בירושלים

[29.07.2004]


כבוד השופט רם וינוגרד

 

פסק דין

 

1.    משאית בה נהג עובדו של התובע, מר יאיר צדוק, נפגעה בתאונת דרכים בה היה מעורב רכבה של הנתבעת 1 (שישבה ברכב) בו נהגה הנתבעת 2 (בתה של הנתבעת 1). התאונה התרחשה בצומת הרחובות אבן-גבירול ואברבאנל בירושלים, שעה שרכב הנתבעות יצא מרחוב אברבאנל, שבקצהו מוצב תמרור "עצור", ופנה שמאלה לתוך רחוב אבן-גבירול, שהוא רחוב חד סטרי. המשטרה מצאה כי אין מקום להעמיד לדין מי מהנהגים, מאחר ושדה הראיה ליוצאים מרחוב אברבאנל מוגבל ביותר. מסקנה זו, כמובן מאליו, אין בה כדי לחייב את בית המשפט כל עיקר.

2.    לשכונת רחביה, בה התרחשה התאונה, מלאו כשבעים שנה בימים אלה. השכונה תוכננה כ"שכונת גנים" אירופאית, ורחובותיה, שהיו רחבים במונחים של אותה עת, תוכננו כך שיאפשרו מעבר נוח לכלי הרכב של אותה תקופה. דורות חלפו, ונפח התחבורה במקום השתנה ללא הכר. רוחבו של רחוב אבן גבירול אינו עולה על 6.4 מטרים, כעולה מתיק המשטרה, ואין חולק כי החניה מותרת בצד ימין של הרחוב. התנועה ברחוב מותרת אך ורק מרחוב קרן קיימת לרחוב רמב"ן, ולמעשה הרוחב האפקטיבי של הרחוב הוא כארבעה מטרים, אם לא פחות מכך, בשל חניית הרכבים מימין. מכאן כי מעבר משאית לא גדולה, דוגמת המשאית נשוא התביעה, אינו מותיר מרחב רב משני צדיה, ועליה לחלוף בקירבה של ממש למדרכה שבסמוך ליציאה מרחוב אברבאנל. על פי בדיקת בוחן התנועה של המשטרה, שדה הראיה של רכב היוצא מרחוב אברבאנל ועומד בקו המדרכה שעל רחוב אבן-גבירול הוא 23.3 מטרים לימין.

3.    מהודעות הנהגים במשטרה עולה כי הנתבעת 2 מסרה שעצרה את רכבה בקו הצומת, כאשר לפתע הגיעה המשאית בה נהג מר צדוק ופגעה ברכבה כשהיא הודפת אותה אל התמרור שלשמאלה. היא כלל לא הבחינה במשאית, מאחר והביטה לשמאלה (אף כי, כזכור, מדובר ברחוב חד סטרי שהתנועה בו מותרת מימינה של הנתבעת לשמאלה בלבד). בעדותה ובעדות אמה, שנשמעו בפני אתמול, מסרו השתיים כי למעשה עצרה הנתבעת 2 פעמיים: פעם אחת בקו הצומת הדמיוני, ופעם שניה בקו המדרכה. הנתבעת 2 הבהירה כי גלשה לתוך הצומת ועצרה עצירה מוחלטת "ואז התנגשתי במשאית". לא למותר לציין כי הגירסה בנוגע לשתי העצירות לא נשמעה מפיהן במשטרה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח