חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (ירושלים) 26697-11-20 - עידן בכור נ' יונתן שמסיאן ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (ירושלים) 26697-11-20 - עידן בכור נ' יונתן שמסיאן ואח'

ת"ק (ירושלים) 26697-11-20

עידן בכור

נ ג ד

1. יונתן שמסיאן

2. מוניר בדר

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בירושלים

[11.02.2021]

כבוד הרשמת הבכירה אביגיל ון-קרפלד

החלטה

 

לפני תביעת התובע בדבר החרמת מגפון שלא כדין במהלך הפגנה בה השתתף. התובע טוען, כי המגפון ניזוק והוא נחבל בידו והוא מבקש פיצוי בגין כך. התובע מבקש להורות שהפיצויים יתקבלו מהנתבעים ישירות ולא באמצעות משטרת ישראל או גורם אחר.

הוגשה הודעה בתיק לפי סעיף 7(ב) לפקודת הנזיקין (נוסח חדש) על קיומה של חסינות עובד ציבור לפי סעיף 7א' לפקודה. נטען, כי ההכרה בחסינות ניתנת מאחר והנתבעים פעלו במסגרת תפקידים כשוטרים במשטרת ישראל ומעשיהם התבצעו תוך כדי מילוי תפקידם השלטוני. נטען שאין תשתית להתקיימות החריג לחסינות כמפורט בסעיף 7(א)(א) לפקודה.

התובע מתנגד להודעת החסינות. כן מתנגד הוא לייצוג על ידי עו"ד שכן יש בכך כדי לפגוע בעקרון שוויון הייצוג המקובל בהליך תביעות קטנות. לדבריו, על הנתבעים החובה לקבל את רשות ביהמ"ש בהתאם לסעיף 63(א) לחוק בתי המשפט. ככל שיאושר לנתבעים ייצוג מבקש התובע אישור מקביל.

ברע"א 775/11 אברהם פלקסר נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל , סז(1) 353 (ניתן ביום 11/08/14) נקבע כי ביהמ"ש נדרש להכריע לאלתר, בטרם כל דיון אחר, אם נתקיימו תנאי החסינות.

הפקודה קובעת קובע שלושה תנאים להכרה בחסינות עובד ציבור: הנתבע עובד ציבור; המעשה נשוא התובענה נעשה תוך כדי מילוי תפקיד שלטוני; המעשה לא נעשה ביודעין מתוך כוונה לגרום נזק או בשוויון נפש לאפשרות גרימת נזק.

אין מחלוקת שהנתבעים עובדי ציבור ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח