חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (ירושלים) 3738/03 - פסטרנק יהודית ואח' נ' שקם בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (ירושלים) 3738/03 - פסטרנק יהודית ואח' נ' שקם בע"מ שלום ירושלים

ת"ק (ירושלים) 3738/03

1. פסטרנק יהודית

2. פסטרנק טל

נ ג ד

שקם בע"מ


בבית המשפט השלום בירושלים בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות

[24.12.2003]


כבוד השופט רם וינוגרד

 

פסק דין

 

1.    התובעים, שהיו במעמד "תושבים חוזרים" במועדים הרלוונטיים לתביעה, רכשו ביום 12.2.03 מקרר בחנות שבבעלות הנתבעת. המקרר נרכש ללא מיסים, ובהמשך לרכישה מסרו התובעים לנתבעת אישור בדבר פטור ממס קניה ומע"מ (טופס מכס 236; להלן: אישור הפטור), שנחתם ביום 13.2.03. לטענת התובעים לא נמסר להם המקרר עד ליום הגשת התביעה, לאחר שהנתבעת ביטלה החוזה באופן חד צדדי בטענה כי לא ניתן הפטור ממיסים, ואף סירבה להשיב את סכום הרכישה, ששולם במלואו. לפיכך דורשים התובעים כי החוזה יוכרז כבטל או יבוטל, וכי הנתבעת תשיב להם הסכום ששילמו עבור המקרר, ובנוסף תחוייב לשלם להם את סכום הפטור ממיסים (שאין הם זכאים לו עוד בשל חלוף הזמן מאז שובם ארצה), ופיצוי בגין עוגמת נפש.

2.    הנתבעת טענה בכתב הגנתה כי האישור אכן נמסר לנציגיה, והועבר לתדיראן-אמפא (להלן: תדיראן), העוסקים באספקת המקרר. תדיראן יצרו קשר עם התובעים עוד ביום 12.3.03 בנסיון לקבוע מועד למסירת המקרר, אולם התובעים ביקשו לדחות המועד מסיבותיהם שלהם. כאשר ביקשו התובעים בסופו של דבר לקבל את המקרר, חלפו למעלה מחודשיים מיום המצאת אישור הפטור ממסים והאישור פקע. הנתבעת טענה כי היא נכונה לספק המקרר בכל עת, בכפוף להמצאת אישור מתאים. בהקשר זה מציינת הנתבעת כי על האישור, שהומצא לידיה על ידי התובעים, נרשם במפורש "תוקף אישור זה יפוג חודשיים לאחר יום הוצאתו" (ההדגשה במקור - ר.ו.).

3.    ביום 10.12.03, כשבועיים לפני הדיון בתובענה, נמסר המקרר לתובעים. תובעת טענות שונות בנוגע לדרך מסירת המקרר, אולם לא מצאתי צורך להידרש לטענות אלה לנוכח העובדות שהתגלו במהלך הדיון. לשאלת בית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח