חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (ירושלים) 4901/04 - מור אלעזר נ' משרד הפנים- מדינת ישראל ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (ירושלים) 4901/04 - מור אלעזר נ' משרד הפנים- מדינת ישראל ואח'

ת"ק (ירושלים) 4901/04

מור אלעזר

נ ג ד

1. משרד הפנים- מדינת ישראל

2. המשרד לבטחון פנים-מדינת ישראל

איגוד ערים לכבאות –איילון (צד ג')


בית משפט השלום בירושלים בשבתו כבימ"ש לתביעות קטנות

[21.03.2005]


כב' השופט טננבוים אברהם

פסק דין

 

השאלה בקליפת אגוז - בא להציל ונמצא מזיק, מה דינו?

1.    בתאריך 12.10.2004 בסמוך לשעה 17:20 קבלה המשטרה הודעה על ריח של גופה בדירה סגורה בקומה השביעית בגני אביב בלוד. המשטרה הגיעה במהרה למקום, ולאור העובדה שהדירה הייתה סגורה ונעולה הזמינה את מכבי האש לפרוץ את הדירה. מכבי האש הגיעו על ציודם ובאמצעות סולם גבוה פרצו את סורגי החלון בקומה השביעית ושעטו לדירה.

לדאבוננו התברר כי בטעות פרצו לדירה הלא נכונה.

2.    התובע שלפנינו הוא מר אלעזר מור (להלן: "התובע") שהוא הבעלים של הדירה שנפרצה. לטענתו נגרם לו נזק רב ומגוון עקב פריצה רשלנית זאת, ובעיקר עקב התנהגות המשטרה ומכבי האש שבעקבותיה. התובע תבע את מדינת ישראל באמצעות משרדי הפנים וביטחון פנים בסכום של לא פחות מ - 10,000₪ שהוא לטענתו אומדן זמני שכן יתכן והנזק גדול אף יותר (במסמך אחר העריך זאת ב - 16,400 ₪).

3.    הנתבעים התגוננו בשתי טענות עיקריות. ראשית נטען כי ישנה חסינות מהותית לכבאים ולשוטרים על נזקים עקב פעולות הצלה. לחילופין נטען כי לא נגרם נזק לתובע, ונרמז לא פעם ברמז דק כפיל מצוי כי התובע הינו סחטן לא ראוי.

4.    בעניין זה היו ניגודי אינטרסים בין המדינה לבין איגוד ערים לשירותי כבאות-איילון. התובע תבע את המדינה וזו שלחה הודעת צד' ג' לשירותי כבאות איילון. המדינה שייצגה את השוטרים טענה בין שלל טענותיה כי השוטרים פעלו כחוק וכדין ומסרו לכבאים את כתובתה של הדירה הנכונה, אלא שהכבאים טעו ופרצו לדירה אחרת. שירותי כבאות איילון טענו מאידך כי הכבאים אך ורק מילאו את הוראות השוטרים ומי שהטעה היו השוטרים שהפנו את הכבאים לדירה הלא נכונה. אלו גם אלו התאחדו כמובן נגד התובע.

5.    כדי לפתור את הסוגיה שלפנינו, נסקור בקצרה את אחריותם של שוטרים וכבאים במשפט הישראלי. מכיוון שאין די חומר בפסיקה, נסתייע על פי חוק יסוד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח