חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (כפר-סבא) 14864-07-19 - מנשה ראובן נ' גדליהו אליהו, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (כפר-סבא) 14864-07-19 - מנשה ראובן נ' גדליהו אליהו

ת"ק (כפר-סבא) 14864-07-19

מנשה ראובן

נ ג ד

גדליהו אליהו

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

[28.07.2020]

כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

פסק דין

 

1. בפני תביעה כספית, בסך 1,300 ₪, שעניינה תביעת שיפוי נזקים בהמשך לתאונת דרכים שארעה ביום 3.4.2019 (או 4.4.2019) בטירה (המשולש). התאונה עצמה תועדה במצלמת דרך המותקנת ברכב התובע, שהיה בחניה, ובבירור נראה בה הנתבע כשהוא חונה לפני רכב התובע, חוזר אחורנית עד שהיה קרוב יחסית לרכב התובע, ואז שוב משלב להילוך אחורי, ונוסע עד פגיעה מורגשת ברכב התובע. בהמשך נראה הנתבע כשהוא יוצא מרכבו, ניגש לרכב התובע בתנועה מרגיעה של ידים מורמות לצדדים, ורגע לאחר מכן מסתיים הסרטון.

2. התובע טוען כי בתאונה נגרמו נזקים שממבט ראשון לא היו ניכרים לעין, אולם למעשה גרמו לפתיחה מחדש של סדקים במקומות בהם ניזוק הרכב בתאונה קודמת, ותוקן, וכן לשריטות בסמל היצרן. התובע תומך את אמדן הנזקים בהצעת מחיר של פחח מקומי. התובע טוען עוד, כי הנתבע עזב את המקום בלא להשאיר פרטים, והוא נדרש לפנות למשטרת ישראל על מנת לקבל את פרטיו. לאחר שלא קיבל מענה על מכתב דרישה ששלח לו, הגיש את תביעתו.

3. הנתבע, מצדו, אינו כופר, כמובן, בפגיעה, אך סבור שלא נגרם כל נזק ממנה, והוא אף אינו כופר בכך שעזב את המקום בלא להשאיר פרטים, זאת לאחר שהתרשם כי גם אשת התובע, שהיתה ברכב, הבינה שלא נגרם נזק בארוע. הנתבע הסביר את שתיקתו לנוכח מכתב הדרישה, בכך שלא צוין מספר רכבו של התובע באותו מכתב. הנתבע אף פנה, לדבריו, ולאחר שקיבל את התביעה, אל אותו פחח, וביקש הצעת מחיר, אותה הציג לבית המשפט בדיון, על סך של 620 ₪ ומע"מ. יוער, עם זאת, כי הצעת המחיר שהציג הנתבע מתייחסת לצביעת מגן, אך אינה מזכירה מכסה מנוע, כפי שנזכר בהצעת המחיר שהגיש התובע.

4. מאחר שאין חולק בעצם התאונה, הרי שעל בית המשפט לקבוע אם התובע הצליח להוכיח את נזקיו. אני סבור שהתשובה לכך היא חיובית. לא בכל סוג של נזק יש צורך בפנייה לשמאי כדי לאמוד את הנזקים, והצעת מחיר של פחח היא בהחלט חלופה אפשרית לקביעת אמדן הנזק.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח