חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (כפר-סבא) 35531-04-19 - אברהם בן יצחק נ' בנק לאומי לישראל בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (כפר-סבא) 35531-04-19 - אברהם בן יצחק נ' בנק לאומי לישראל בע"מ

ת"ק (כפר-סבא) 35531-04-19

אברהם בן יצחק

נ ג ד

בנק לאומי לישראל בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

[28.08.2019]

כב' הרשם הבכיר איתי רגב

פסק דין

 

1. לפני תביעה על סך כ-8,000 ₪.

2. בכתב התביעה נטען כי ביום 8.12.18 נתן התובע הוראה, באתר הנתבע, לבצע העברה כספית לחברת פרופימקס. סכום ההעברה - 265,000 ₪. מטרת ההעברה היתה רכישת מט"ח לצורך השקעה, אולם ההעברה לא בוצעה אלא באיחור של מספר ימים וכתוצאה מכך נגרם לתובע נזק בשל הפרשי שער המט"ח.

3. התובע מציין כי הנזק שנגרם לו הוא בסך כ-3,600 ₪, ובנוסף הוא דורש כי יפוצה בגין עגמת הנפש שנגרמה לו, ריבית והפסד ימי עבודה.

4. בכתב ההגנה נטען כי הוראת התובע הועברה ביום 9.12.18 (8.12.18 היה יום שבת), וכי לאחר הקלדתה קיבל התובע הודעה כי ההוראה תועבר לאישור בנקאי. התובע ידע, לפיכך, כי נדרש אישורו של הסניף לביצוע ההוראה ולמרות זאת לא פנה לבנק בעניין זה אלא בחלוף מספר ימים (ב-13.12). עם פנייתו בוצעה ההוראה והועבר סכום הכסף כנדרש. לטענת הנתבע, לא הוכח כי אכן נרכש על ידי התובע מט"ח ולא הוכח שיעור הנזק שנגרם לו.

5. בדיון הציג התובע אסמכתא להמרת המט"ח. נציג הנתבע העיד כי הוראה המתבצעת באמצעות האתר, באינטרנט, אם לא בוצעה בו ביום "עוברת ליום הבא ולא רואים אותה מבחינה טכנית. היא נמחקת מהאישורים". לשאלת בית המשפט אישר כי בנסיבות כאלה ההוראה "נעלמת" מהמחשב והנתבע לא ידע כי עליו לבצעה עד לפנייתו של התובע.

6. מצאתי לקבל את התביעה באופן חלקי.

7. שוכנעתי כי לא היה על התובע לבצע פעולות נוספות לאחר שנתן את ההוראה לביצוע ההעברה באמצעות אתר האינטרנט של הנתבע. הנתבע לא הציג ראיה לכך שעם ביצוע הפעולה על ידי התובע הותנתה השלמת הפעולה בפעולה נוספת מצדו של התובע - וגם אם נשלחה אליו הודעה כי ההוראה תועבר לאישורו של בנקאי הרי שלא נובע מכך שעל התובע לוודא את ביצוע ההוראה, אלא כי על הנתבע לעדכן את התובע ככל שהוראתו לא קיבלה את האישור הנדרש.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח