חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (כפר-סבא) 39677-03-14 - עזבון המנוח צוייק עקיבא ז"ל נ' חשמלית ריידר בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (כפר-סבא) 39677-03-14 - עזבון המנוח צוייק עקיבא ז"ל נ' חשמלית ריידר בע"מ

ת"ק (כפר-סבא) 39677-03-14

עזבון המנוח צוייק עקיבא ז"ל

נ ג ד

חשמלית ריידר בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

[26.04.2015]

כב' השופטת עמיתה אביבה טלמור

פסק דין

 

בפני תביעה כספית.

טענות התביעה:

לטענת התובע עפ"י כתב התביעה המתוקן - עזבון המנוח עקיבא צוויג ז"ל, רכש עקיבא ישראל צוויג ז"ל (להלן: "התובע") ביום 26.6.13 מהנתבעת קלנועית מדגם קיסר 940 Sבתמורה ל-21,800 ₪ הכוללת התקנת פיקוד שבת (להלן: "הקלנועית"). ניתנה אחריות לקלנועית למשך שנה מיום רכישתה. בשבת הראשונה שלאחר אספקת הקלנועית התעוררו קשיים בהתנעת הקלנועית ולמחרת השבת הזמין התובע טכנאי שהגיע וטיפל בתקלה זו. בתאריך 5.9.13 ארעה תקלה נוספת בקלנועית באופן שבערב ראש השנה נתקע התובע עם הקלנועית באמצע צומת מרומזרת בתנאי חשיכה ולא הצליח להתניעה. ביום 22.10.13 הגיע טכנאי לבית התובע והחליף את הסוויץ של פיקוד השבת. בראשית דצמבר 2013 הקלנועית שוב לא התניעה. ביום 8.12.13 הגיע טכנאי פעם נוספת ומשלא הצליח לפתור את הבעיה לקח את הקלנועית לתקון בנתבעת. לאחר שנלקחה הקלנועית לתיקון בבית המלאכה של הנתבעת, סרב התובע לקבלה חזרה שכן לטענתו רכש את הקלנועית אך ורק לצורך שימוש בה בשבת כשבימי חול השתמש הוא בקלנועית שהביא עמו מחו"ל (עליה לא ניתן היה להתקין פיקוד שבת). הקלנועית היתה ברשותו כ-5 חודשים כשבמהלכם השתמש בה רק בסופי השבוע כשבפרק זמן קצר זה היו בה 3 תקלות מהותיות אשר באחת מהן זו מיום 5.9.13 נתקע הוא עם הקלנועית באמצע צומת מרומזרת בחשיכה ולא ניתן היה להתניעה דבר שהעמידו בסכנה של ממש ובמצב דברים זה, בהיותו בן 85 סובל ממגבלות אורטופדיות חמורות וכך גם ממחלת לב וסכרת הרי משנתגלו בקלנועית ליקויים ופגמים מהותיים חוזרים ונישנים מאז רכישתה אשר מנעו ממנו לעשות שימוש סביר בקלנועית פנה הוא לנתבעת וביקש ממנה לבטל את העסקה ולהשיב לו את כספו אלא שהנתבעת לא נעתרה לבקשותיו.

בתו של התובע ציינה בעדותה בבית המשפט הדברים הבאים:

"אבי עקיבא צוויק הגיש את התביעה בזמנו לביהמ"ש אולם הוא נפטר ז"ל ולכן הוגש כתב תביעה מתוקן כשצורפו לתביעה כל המסמכים המעידים שאני היורשת ויכולה להופיע מטעם העזבון.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח