חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (כפר-סבא) 46859-06-19 - עידו אייזן נ' שושנה קירש, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (כפר-סבא) 46859-06-19 - עידו אייזן נ' שושנה קירש

ת"ק (כפר-סבא) 46859-06-19

עידו אייזן

נ ג ד

שושנה קירש

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

[26.05.2020]

כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

פסק דין

 

1. זוהי תביעה קטנה, בסך 25,250 ₪, שעילתה לשון הרע, באשר התובע טוען, כי הנתבעת הוציאה דיבתו רעה, ופגעה בשמו הטוב, במסגרת רשומה ("פוסט") באתר "פייסבוק", בו מתחה ביקורת על האופן בו ארגן ופרסם יריד ספרים עצמאי ליוצרים בהוצאה עצמית, ובין היתר טענה כי הפרסומים "נתבררו כולם ככוזבים", וייחסה לתובע חוסר הוגנות באופן הצבת הדוכנים וכן ש"שלשל לכיסו כספים שהתקבלו בגין דמי השתתפות מיוצרי שגם הם התבררו כמוגזמים...".

2. הנתבעת אינה מכחישה את עצם הפרסום, ובכתב ההגנה נאחזת במחדלים שמצאה, לשיטתה, בניהול אותו ארוע ובאכזבתה הקשה מתוצאותיו, ואף סבורה שהפרסום לא גרם לנזק כלשהו, באשר נחשף למספר קטן מאד של גולשים, שהעדיפו לא להיכנס לוויכוח בין הצדדים.

3. שני הצדדים צרפו לכתבי הטענות מסמכים רבים, לרבות תכתובות ופרסומים שונים, ועיינתי בכל אלה. בהמשך הוגשו לתיק מספר הודעות, בקשות ותגובות, מהן עולה כי שני הצדדים העדיפו גישה פייסנית (יחסית) כלפי המחלוקת, אולם לא הצליחו להגיע לעמק השווה, והנתבעת אף התנצלה בכתב על שהתובע נפגע (אם כי באותה נשימה לא חזרה בה מעצם הביקורת).

4. בין היתר נוכח משבר הקורונה, והיות הנתבעת בקבוצת סיכון בקשר לכך, ולאור נסיבות אישיות שונות לגבי שני הצדדים, שמפאת צנעת הפרט אמנע מלמנותן כאן, קיבלו שני הצדדים את הצעת בית המשפט, לפיה לא יתקיים דיון פרונטאלי, ויינתן פסק-דין על סמך החומר שבתיק.

5. מחד גיסא, אין ספק שהנתבעת הוציאה דיבתו של התובע רעה. שימוש במונח "כוזבים" חורג מביקורת גרידא, וגם השימוש בלשון רבת-המשמעות "שלשל לכיסו כספים" מרמז על חוסר-יושר, גם אם הדבר לא נכתב במפורש.

6. מאידך גיסא, בבואו של בית המשפט לפסוק פיצויים, לפי שיקול דעתו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח