חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (כפר-סבא) 54724-03-20 - חגי לברן נ' סנדל ישראל בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (כפר-סבא) 54724-03-20 - חגי לברן נ' סנדל ישראל בע"מ ואח'

ת"ק (כפר-סבא) 54724-03-20

חגי לברן

נ ג ד

1. סנדל ישראל בע"מ

2. מולי רובינזון

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

[11.08.2020]

כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

פסק דין

 

1. בפני תביעה, בסך 3,960 ₪, שעניינו דרישת התובע להחזר עבור דמי לימוד בקורס השקעות אינטרנטי שרכש מהנתבעת 1 (להלן - "הנתבעת"), לאחר שביטל את השתתפותו בו.

2. כבר בפתח הדברים אבהיר, כי בצדק תהה הנתבע 2 מדוע נתבע גם הוא אישית, שעה שכתב התביעה אינו מגלה שום עילה אישית נגדו. דין התביעה נגדו, כמובן, להידחות על הסף בשל העדר יריבות. כפי שנראה, גם דין התביעה נגד הנתבעת להידחות, אולם זאת מנימוקים שלגופו של עניין.

3. אין חולק באשר לעובדות: הנתבעת 1 (להלן - "הנתבעת"), בניהולו של הנתבע 2, משווקת קורס השקעות אינטרנטי, המורכב מ-6 יחידות נפרדות, "מודולים" בלשונה, הנשלחים בדוא"ל אל התלמידים אחת לשבוע. מחיר הקורס הוא 3,960 ₪, והנתבעת מאפשרת לתלמידים לבטל את השתתפותם בקורס, ולקבל החזר מלא, עד 14 יום מתחילת הקורס, לאמור: עד ערב שליחתו של המודול השלישי, אולם אינה מאפשרת ביטול כלל (או לכל הפחות, אינה מחזירה את התשלום) מאותו מועד ואילך. הסברה הוא, כי החל מהמודול השלישי נחשפים בפני התלמיד עיקרי השיטה הנלמדת, הניתנים גם להעתקה, וזהו לוז התמורה הניתנת בעד התשלום. התובע ביקש לבטל את העיסקה ביום ה-15 לתחילת הקורס, הוא היום בו כבר נשלח המודול השלישי.

4. התובע טוען, כי על פי המידע שמצא באתר המועצה הישראלית לצרכנות, המועד לביטול עסקה מעין זו הוא עד 14 ימי עסקים, ולא עד 14 ימים קלנדריים, ואלה טרם חלפו במועד הביטול; עוד הוסיף טענה, ביום הדיון, כי הוא אזרח ותיק, וכי על כן עומדת לו זכות הביטול עד 4 חודשים מיום העסקה, לפי הוראות סעיף 14ג1 לחוק הגנת הצרכן, השתמ"א-1981.

5. הנתבעת חולקת עליו, והדין עמה.

6. באשר לתקופת 14 ימי העסקים, בה נאחז התובע, הרי שמדובר בטעות בהבנת לשון התקנות. תקנה 2 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח