חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (נתניה) 26113-01-20 - יצחק טויטו נ' ישראכרט בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (נתניה) 26113-01-20 - יצחק טויטו נ' ישראכרט בע"מ

ת"ק (נתניה) 26113-01-20

יצחק טויטו

נ ג ד

ישראכרט בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנתניה

[27.01.2021]

כבוד הרשמת בכירה אפרת רחלי מאירי

פסק דין

 

1. מונחת לפניי תביעה כספית לחייב את הנתבעת, חברת כרטיס האשראי ישרכארט בע"מ בה היה מבוטח התובע, בהחזר עבור עסקאות שבוצעו תוך שימוש לרעה של כרטיסו על ידי מי שזהותו ידועה, מר דואק אלי, אשר לאחר 10 חודשים מיום הגשת התביעה הלך לעולמו.

2. על פי המתואר בכתב התביעה, בחודש מרץ 2019 התובע נכח בחנות ש.י.פ בע"מ והתעניין בתוכנת שליטה למחשב. הטכנאי, מר דואק אלי, עדכן אותו כי ניתן להזמין את התוכנה ישירות דרך אינטרנט ולקבל קוד הפעלה. התובע ישב עמו מול המחשב שלו בחנות. מר דואק ביצע עבור התובע את ההזמנה באתר המתאים באינטרנט ועדכן את פרטי כרטיס האשראי על מנת להשלים את ההזמנה. לדברי התובע, מבלי ששם לב, מר דואק לקח ללא רשותו את פרטי כרטיס האשראי וביצע שימוש בכרטיס לצרכיו האישיים כשבועיים לאחר אותו מפגש, ללא הרשאה מצד התובע. מאחר והתובע היה במצב רפואי רעוע לרבות הזדקקות לדיאליזה והשתלת כליה במהלך חודש יולי 2019 ומשכך לא שם ליבו לתדפיס חשבון האשראי שלו שהצביע על אותן עסקאות. עם גילויו, התובע הכחיש את העסקאות מול חברת האשראי שהחזירה לו את כספו ביחס לעסקאות שבוצעו במכולת בוקרה אולם לאחר מכן חייבה אותו מחדש בנימוק שהוא פעל שלא לפי חוק כרטיסי האשראי.

עוד טוען התובע, כי בבדיקה שלו מול בית העסק, התברר לו שמעולם לא הוצג הכרטיס וכל העסקאות בוצעו בבית העסק ללא הצגת תעודה מזהה.

לדבריו, הנתבעת טענה שהואיל הוא מסר את פרטי הכרטיס, כי אז הביטוח אינו יכול לכסות עסקאות אלה. לאחר מספר ימים הוא גילה עסקאות נוספות שבוצעו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח