חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (נתניה) 72054-07-19 - שמעון ריעני נ' אלקנה רופא, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (נתניה) 72054-07-19 - שמעון ריעני נ' אלקנה רופא

ת"ק (נתניה) 72054-07-19

שמעון ריעני

נ ג ד

אלקנה רופא

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנתניה

[06.02.2020]

כבוד הרשמת בכירה אפרת רחלי מאירי

פסק דין

 

עיינתי בכתב התביעה ושמעתי את הצדדים.

הנתבע הודה כי הוא נכנס ברכב המונית מאחור בעוצמה, אם כי לטענתו לא עצר בזמן הואיל והרכב שלפניו בלם בפתאומיות והוא עצמו היה תחת הסחה משהיה בסערת רגשות מאירוע אישי. במקרה הנדון, אין מקום לייחס אשם תורם לנהג רכב התובע משהוא עצר למופע אור אדום והקטנוע עליו היה רכוב הנתבע פגע בו בזמן עצירתו והמתנתו ברמזור.

האשם רובץ לפתחו של הרכב הפוגע מאחור, שכן גם כאשר המהירות גבוהה והתאונה אינה צפויה - על הפוגע להיערך לאפשרות של בלימה פתאומית ולשמור מרחק מהרכב שלפניו המתאים למרחק העצירה במהירות בה הוא נוסע. תקנה 49 (א) לתקנות התעבורה, תשכ"א -1961 קובעת כי "לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר אלא תוך שמירה על ריווח המאפשר לעצור בכל עת את הרכב ולמנוע תאונה...".תקנה 50 (א) לתקנות התעבורה שעניינה נסיעה בשיירה קובעת כי "כשכלי רכב נוסעים זה אחר זה בדרך שאינה דרך עירונית, ישמור הנוהג ברכב על ריווח מספיק בין רכבו ובין הרכב הנוסע לפניו, כדי להבטיח זרימה תקינה של התנועה...". תקנה 51 לתקנות התעבורה קובעת כי "לא ינהג אדם רכב אלא במהירות סבירה בהתחשב בכל הנסיבות ובתנאי הדרך והתנועה בה, באופן שיקיים בידו את השליטה המוחלטת ברכב". תקנה 21 מטילה חובה כללית של עובר דרך ולפיה כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות.

על כן, אין חולק כי הנתבע אחראי לתאונה.

הנהג שלפניי, מר מיכאל מרואני, העיד כי לא קיבל החזר מקופת החולים עבור הפינוי על ידי אמבולנס משלא צוין שמדובר בתאונת דרכים. מעבר לכך שזוהי תאונת דרכים והתובע עצמו מודה בכך עת הגיש תובענה זו, הרי שעולה כי זו עשויה גם עשויה להיחשב תאונת עבודה - טענה שהעד העלה מול מעסיקו, התובע, עת ביקש לפנות להכרה בהוצאותיו וימי המחלה על ידי הביטוח ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח