חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (פתח-תקוה) 2247/07 - חיים דגן נ' סיון שפירא, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (פתח-תקוה) 2247/07 - חיים דגן נ' סיון שפירא שלום פתח-תקוה

ת"ק (פתח-תקוה) 2247/07

חיים דגן

נ ג ד

סיון שפירא


בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בפתח-תקוה

[22.10.2007]


כב' השופט (בדימוס) שטרסמן גבריאל

 

פסק דין

 

1.    בנו של התובע (להלן הנהג) והנתבעת נהגו בהוד השרון. בין מכוניותיהם אירעה התנגשות.

2.    הנהג העיד, כי הוא נכנס לצומת מן הנתיב השמאלי משני נתיבים, כשלפניו מכונית נוספת. הרמזורים בצומת לא פעלו. בדרכו של הנהג היה תמרור ב-37 והוא ציית לו ונכנס לצומת לאחר שלא הבחין במכוניות ברחוב הניצב. הוא הצליח לעבור את הצומת אך ממש ביציאה ממנו הבחין לפתע, כי המכונית שנסעה לפניו עצרה באופן פתאומי בנתיב הימני, הוא עצר אחריה ללא יכולת להמשיך ואז נכנסה הנתבעת מצד ימין לצומת ופגעה בחלק האחורי של מכוניתו של התובע.

3.    הנתבע העידה, כי היא הגיעה לצומת מימין כיוון נסיעת הנהג, כי באמצע הצומת עצרה מכונית - קרוב לוודאי שהכוונה לאותה מכונית שהנהג העיד, כי נסעה לפניו - ונהגה איפשר לנתבעת להכנס לצומת אולם בדיוק אז עקף הנהג את המכונית ההיא וגרם לתאונה. הנתבעת העידה, כי לא היתה יכולה לראות את מכוניתו של הנהג, משום שהמכונית שהיתה לפניו ונעצרה כדי לאפשר לה להמשיך ולנסוע, הסתירה לה את שדה הראיה.

4.    בגירסתה של הנתבעת תמך עד ראיה, שהיה בבית קפה סמוך בצומת והבחין באירוע מהחל ועד כלה. עדותו היתה זהה לעדותה של הנהגת ובמיוחד התרשם בית המשפט שגם הוא ראה את המכונית האחרת עוצרת בתוך הצומת כדי לאפשר לנתבעת להכנס לצומת. גם הוא העיד על כך, שהנהג עקף את המכונית האמורה בתוך הצומת.

5.    העד - שהוא סוכן ביטוח שבדרך מקרה טיפל בביטוח של מכוניתה של הנתבעת - הגיש לבית המשפט תצלום ובו סימון מקום האירוע ומיקומן של המכוניות המעורבות (נ/1).

6.    התובע, הבעלים של המכונית שבה נהג בנו, צירף לכתב התביעה תרשים של המקום. הנהג הגיש תרשים משלו. אין זהות מוחלטת בין התרשימים. בעוד בזה שערך התובע יש נתיב אחד שבו נהג בנו לתוך הצומת וממנו אפשרית נסיעה קדימה, שמאלה וימינה, הרי הנהג שרטט שני נתיבים שמן השמאלי בהם, שבו הוא נהג, כדבריו, מותרת הפניה שמאלה וישר ואילו מן הימני מותרת הפניה ימינה בלבד.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח