חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (פתח-תקוה) 10455-08-20 - רמי יצחק נ' פסגות בית השקעות בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (פתח-תקוה) 10455-08-20 - רמי יצחק נ' פסגות בית השקעות בע"מ

ת"ק (פתח-תקוה) 10455-08-20

רמי יצחק

נ ג ד

פסגות בית השקעות בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בפתח-תקוה

[01.11.2020]

כבוד הרשמת בכירה זהבית אלדר

החלטה

 

1. לפניי בקשת הנתבעת לסילוק התביעה על הסף בשל העדר סמכות עניינית, ולחלופין להעברת הדיון בה לבית הדין האזורי לעבודה, שהוא בעל הסמכות לדון בה. בנוסף עותרת הנתבעת לשינוי שמה כפי שנרשם על ידי התובע בכתב התביעה.

בקליפת אגוז, מדובר בתביעה קטנה, שהגיש התובע נגד הנתבעת. לטענת התובע, התרשלה הנתבעת כלפיו, בכך שהתמהמהה בטיפול בפנייתו, ועקב כך חל עיכוב/איחור במשיכת הכספים מחשבונו בקופת הגמל.

הנתבעת הגישה בקשה לסילוק התביעה על הסף, עקב חוסר סמכות עניינית, וזאת בטענה כי הסמכות העניינית לדון בתביעה מסורה לבית הדין לעבודה.

לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים, מצאתי כי דין הבקשה להתקבל, הגם שברי כי אין מקום להיעתר לסעד של סילוק התביעה על הסף, בשעה שניתן להעבירה לבית המשפט המוסמך.

2. סעיף 24(א)(3)לחוק בית הדין לעבודה, תשכ"ט - 1969, קובע את סמכותו הייחודית של בית הדין לעבודה לדון ב"תובענות של חברים או חליפיהם או של מעסיקים או חליפיהם נגד קופות גמל, כמשמעותן בחוק הגנת השכר, התשי"ח- 1958, או תובענות של קופות הגמל נגד חבריהן או חליפיהם או נגד מעסיקים או חליפיהם, הכל אם התובענות נובעות מהחברות בקופות או מחבותם של מעסיקים לקופות, לפי הענין, וכן כל תובענה לקצבה הנובעת מיחסי עבודה" (ההדגשות אינן במקור, ונועדו להמחיש את החלופה הרלוונטית לענייננו).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח