חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (רחובות) 4044-03-13 - בני ביאזן אינאו נ' יוספה אזולאי ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (רחובות) 4044-03-13 - בני ביאזן אינאו נ' יוספה אזולאי ואח'

ת"ק (רחובות) 4044-03-13

בני ביאזן אינאו

נ ג ד

1. יוספה אזולאי

2. יצחק אזולאי

4. מגדל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות

[03.09.2013]

כב' השופט בדימוס גדעון ברק

פסק דין

 

1. א. התובע טוען בתביעה זו, שביום 20.11.12 עת נסע בכביש שהיה פקוק ובעת שעצר בשל הפקק, פגע רכב, שהיה נהוג בידי הנתבעת 1 (להלן:"הנתבעת") בחלקו האחורי של רכב התובע וכתוצאה מכך נגרם נזק לחלקו האחורי של רכבו ונזק זה תובע התובע מהנתבעים.

הנזק שנגרם לתובע בגין פגיעה זו הוא בסך של 7,407.25 ₪, הכולל בחובו: נזק ממשי לרכב בסך 5,177.25 ₪, שכ"ט שמאי בסך 580 ₪, ירידת ערך בסך 650 ₪ וסכום נוסף של 1,000 ₪ בגין הוצאות טלפון.

ב. הנתבעת אינה מכחישה, שאכן נסעה באותה עת אחרי רכב התובע, אך מכחישה שהיא פגעה בחלקו האחורי של רכב התובע.

בנוסף לכך, מעלים הנתבעים שתי טענות עיקריות והן: הטענה הראשונה היא, שכלל לא היה מגע בין הרכבים והטענה השנייה היא, שהנזק עליו מלין התובע, כלל לא אירע באירוע זה אלא באירוע אחר, שאין לנתבעת כל קשר אליו.

2. בשאלות העיקריות שהעלו המעורבים בתאונה בפני בית המשפט: האם היה מגע בין הרכבים והאם הנזק הנטען על ידי התובע הוא אכן הנזק שנגרם כתוצאה מאירוע זה, מצויות בפני עדותו היחידה של התובע מול עדותה היחידה של הנתבעת ולכן, השאלה היא האם הוכיח התובע את תביעתו במידת ההוכחה הדרושה במשפט אזרחי העומדת על 51%. לשם כך, על בית המשפט לבחון האם יש בעדויות גופן או בראיות חיצוניות נוספות כדי לתמוך באיזו מגרסאות הצדדים באופן המטה את מאזן ההסתברות לעבר גרסת התובע ולעניין זה, די בכך שגרסה אחת תהא מסתברת ולו במעט מהגרסה האחרת כדי להכריע לגופה של התביעה.

3. לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, לאחר ששמעתי את מר שמעון טרדאי - שמאי מטעם הנתבעת 3 (להלן:"מר טרדאי") ולאחר ששמעתי גם את סוכן הביטוח של התובע, מר אברהם קופ (להלן:"מר קופ") ולאחר שעיינתי בראיות הנוספות, שהוצגו לבית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח