חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (רמלה) 15892-11-17 - ג.פ. נ' סימונה אברגיל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (רמלה) 15892-11-17 - ג.פ. נ' סימונה אברגיל

ת"ק (רמלה) 15892-11-17

ג.פ.

נ ג ד

סימונה אברגיל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברמלה

[06.05.2018]

כבוד הרשם הבכיר יניב ירמיהו

פסק דין

 

האם התובעת, ששמה מעותיה על קרן הצבי (במובן המילולי של הביטוי) זכאית לקבל את המעות בחזרה? זוהי השאלה הנדרשת הכרעה במחלוקת שנפלה בין הצדדים.

 

העובדות הרלבנטיות וטענות הצדדים

1. התובעת, שעלתה לארץ מצפון אפריקה במהלך שנות ה-60 למאה העשרים, נכנסה באותו העשור לבית חולים המצוי במרכז הארץ ע"מ ללדת את בתה. לאחר שנולדה הבת, לטענת התובעת בריאה לחלוטין, שהו האם והבת יחד, שלא באופן רצוף, עד למועד השחרור הצפוי. ביום השחרור, נאמר לתובעת כי בתה הלכה לבית עולמה ועל כן עליה לעזוב את בית החולים ללא הבת. בהיותה עולה חדשה שלא מכירה את מנהגי המקום, שעתה להנחיות שניתנו לה ועזבה את בית החולים מבלי שניתנה לה האפשרות להיפרד מהבת. התובעת לא הוזמנה לטקס קבורת הבת, ככל שהתקיים טקס קבורה.

מספר שנים לאחר מכן, נכנסה התובעת לבית החולים ללדת תינוק נוסף, אלא שעוד באותו היום נמסר לתובעת כי התינוק נפטר, תוך שהתובעת אינה יודעת מהו מין התינוק. אף במקרה זה התובעת לא נפרדה מהתינוק ולא הוזמנה לטקס הקבורה, ככל שהתקיים.

2. הצער, העצב והמחשבות קוננו בלבה של התובעת, כטענתה, משך השנים הרבות שחלפו. יום אחד קראה התובעת כתבה עיתונאית אודות פרשת היעלמותם של תינוקות מבין עולי תימן והבינה כי לא אך תינוקות מבין עולי תימן היו מעורבים בפרשה הלכאורית, אלא אף תינוקות שנולדו לעולים חדשים מצפון אפריקה.

על רקע תודעה זו סרה התובעת לבית החולים בו ילדה את ילדיה במטרה לברר אודות גורל הילדים, אולם בירורה לא העלה דבר פרט לאימות העובדות שנמסרו לה סמוך לאחר הלידות, דהיינו כי התינוקות הלכו לבית עולמם (עמ' 1 לפרוטוקול, שורות 16-17). באותו הביקור הומלץ לה, ככל הנראה על ידי גורם לא מוסמך, לפנות למיסטיקנית שתגלה לה אם ילדיה בחיים - היא הנתבעת.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח