חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 1012-12-19 - ברוך סער נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 1012-12-19 - ברוך סער נ' כרטיסי אשראי לישראל בע"מ

ת"ק (תל-אביב-יפו) 1012-12-19

ברוך סער

נ ג ד

כרטיסי אשראי לישראל בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[09.08.2020]

לפני בכירה חן מאירוביץ כבוד הרשמת

פסק דין

 

1. לפני תביעה לתשלום סך של 27,544 ₪ כנגד הנתבעת בקשר למחדלה הנטען בגין חיוב חשבונו בעסקה שהוכחשה על ידו שבוצעה אל מול חברת השכרת הרכב - אוטו שי תיירות בע"מ (להלן: "אוטו שי").

2. התובע מחזיק כרטיס אשראי שהונפק לו על ידי הנתבעת חויב באמצעות כרטיס האשראי על ידי אוטו שי ביום 7.8.19 בסך של 4,644 ₪ בזיקה להתקשרותו עמה בעסקה לשכירת רכב בחו"ל.

3. התובע פנה לנתבעת ביום 17.9.19 במסגרת טופס "הצהרה ותביעה החזר כספי בקשר לעסקה במסמך חסר" וטען כי הוא לא ביצע את העסקה עם אוטו שי וכן שלא נחתם על ידו שובר. עוד צוין בטופס כי בסופו של יום העסקה התבצעה עם חברת הרץ השכרת רכב, ממנה שכר את הרכב בחו"ל.

4. לטענת התובע על הנתבעת להשיב לידיו את הסכום שנגבה מחשבונו לטובת אוטו שי שכן מדובר בחיוב במסמך חסר הואיל ואין בו חתימה , מדובר במעשה הונאה ולכן על הנתבעת לפצותו גם בגין הזמן שהקדיש לניהול ההליך.

5. מנגד טוענת הנתבעת שהתובע מנסה בתביעתו לערב את הנתבעת בסכסוך לא לה ולהביא לפתחה מחלוקת שבין התובע לבין אוטו שי במסגרת עסקה שבוצעה ביניהם. הנתבעת מפנה לכך שטענת התובע הינה שעליה לזכותו אותו מאחר והשובר שרכש מאוטו שי היה מזויף.

6. הנתבעת מפרטת שהתובע אכן פנה אליה בהצהרה שלא ביצע את העסקה עם אוטו שי אלא עם חברת הרץ השכרת רכב אולם בהתאם לתיעוד שנשלח אליה מאוטו שי עולה, כי בין התובע לאחרונה בוצעה עסקה באישורו של התובע.

7. לטענת הנתבעת, אין תחולה במקרה זה לסעיף 9(ב) לחוק כרטיסי חיוב, התשמ"ו- 1986 (להלן: "החוק"), מאחר ומדובר בעסקה שהתובע מאשר שביצע, רכש שובר כעולה מהתכתבותו עמה ולכן אינה בגדר עסקה במסמך חסר המזכה את התובע בביטול.

דיון והכרעה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח