חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 14899-11-20 - נסים אטדגי, נ' השמאי מאיר אייל,, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 14899-11-20 - נסים אטדגי, נ' השמאי מאיר אייל,

ת"ק (תל-אביב-יפו) 14899-11-20

התובע ( שכנגד):הנתבע

נסים אטדגי

נ ג ד

הנתבע ( שכנגד):התובע

השמאי מאיר אייל

בית-משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[07.05.2021]

לפני גיא הימן: כבוד השופט

פסק-דין

 

1. בהליך קודם לפניו של בית-המשפט לתביעות קטנות (ת"ק (תל אביב-יפו) 9023-11-16 אטדגי נ' דן חברת אוטובוסים בע"מ) הסתייע התובע (הנתבע שכנגד) בחוות-דעתו של שמאי-רכב מומחה, הוא הנתבע (התובע שכנגד). הנתבע אף התייצב לישיבה בבית-המשפט ומסר עדות בשמו של התובע. בפסק-דינו מיום 18.7.2017 דחה בית-המשפט (כבוד השופטת שלומית בן יצחק) את התביעה ההיא ובין היתר חייב את התובע בהוצאות-ההתייצבות של השמאי, בסך של 700 שקלים.

2. במשך שנים שקט הנתבע אל שמריו. הוא לא תבע מן התובע לשלם לידיו שכר-טרחה בגין הכנתה של חוות-הדעת וגם לא את הוצאות-ההתייצבות שנפסקו. בשנת 2020 הופתע התובע לגלות כי נפתח נגדו הליך ברשות האכיפה והגבייה, בגדרו הוגשה למימוש פסיקתן של הוצאות-ההתייצבות. סך של 1,900 ש"ח - סכומו העדכני של החוב הנטען - נגבה מן התובע בפועל והועבר לידיו של הנתבע.

3. בתביעתו אשר לפנַי עתר התובע לחייב את הנתבע להחזיר לו את הכסף שנגבה. לגרסתו, לא היה כל מקום לבקש הוצאות-התייצבות וממילא לא לשלמן. זאת, משום שלפי המוסכם בין הצדדים, קודם להגשתה של התביעה ההיא, ניגשו הצדדים לנהלה ב"שותפות". התובע נטל על עצמו את עלותה של אגרת-ההליך ואילו הנתבע את עלות-ההכנה של חוות-הדעת ואת ההתייצבות לבית-המשפט. לאחר הדיון, כשניגש לשאול את הנתבע מדוע זה קם וביקש מבית-המשפט לפסוק לזכותו הוצאות-התייצבות, הוסבר לתובע כי אין הדבר גורע מן המוסכם בין הצדדים אלא, לכל היותר, יוסיף לסכום שבו תחוב "דן" - הנתבעת בהליך ההוא.

הנתבע הכחיש נמרצות את הגרסה הזו. לשיטתו, שום הסכם שכזה לא נקשר בין הצדדים. מעורבותו בהליך ההוא התמצתה בשכירת-שירותיו כשמאי מומחה, ובהתאם: כל מקום היה לפסוק לו את שכר-התייצבותו למסירתה של עדות. אם עד כה לא גבה הנתבע שכר-טרחה מן התובע בגין הכנתה של חוות-הדעת, לא היה זה אלא משום, שהוא הסכים לדחות את התשלום ולהעניק בכך "אשראי" לתובע. מצדו הגיש, אפוא, השמאי-הנתבע תביעה שכנגד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח