חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 17365-09-20 - כפיר דיין דובב נ' סיגלית גרינברג, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 17365-09-20 - כפיר דיין דובב נ' סיגלית גרינברג

ת"ק (תל-אביב-יפו) 17365-09-20

כפיר דיין דובב

נ ג ד

סיגלית גרינברג

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[09.05.2021]

לפני דלית ורד כבוד השופטת

פסק דין

 

עניינה של תביעה זו בתשלום שכר טרחת עורך דין. התובע שהוא עורך דין במקצועו הגיש את התביעה דנן בגין שכר טרחה ראוי שהוא זכאי לקבל לטענתו עבור עבודה משפטית שביצע לטובת הנתבעת.

ביום 14.2.2018 חתמו הצדדים על הסכם שכר טרחה לפיו ייצג התובע את הנתבעת בתביעות לקבלת נכות שיוגשו כנגד מנורה מבטחים פנסיה בע"מ (להלן- קרן הפנסיה), וכן אל מול הביטוח הלאומי (להלן: "ההסכם") .

על פי הקבוע בהסכם, שכר הטרחה שישולם שווה ל - 20% מכל סכום שיושג בגין תשלומי העבר ועד תקופה מקסימאלית של 60 חודשים, בתוספת מע"מ כדין.

טענות הצדדים:

טענות התובע:

התובע טוען כי ביום חתימת ההסכם נפגש עם הנתבעת יחד עם עו"ד רונית לוי ממשרדו. הפגישה ערכה כשעה וחצי ובסיומה נתנה הנתבעת הסכמתה להגשת התביעות כאמור, תוך שהעבירה העבירה מסמכים רפואיים ותלושי שכר לצורך הכנת התביעות. לטענתו ,הנתבעת חתמה על ההסכם ואף קיבלה העתק ממנו.

התובע טוען כי בניגוד לנוהג הקיים במשרד לגביית שכר טרחה מראש בגין השלבים הראשונים של הטיפול, במקרה של הנתבעת, מתוך התחשבות במצבה הכלכלי ולאור בקשתו של עו"ד אורי שאבי, אשר הפנה את הנתבעת למשרד התובע, הוחלט לא לגבות כל תשלום מראש, אלא השכר נקבע על בסיס אחוזים מהכספים שיתקבלו כתוצאה מהגשת התביעה.

לאור האמור, הוכנה מכתב תביעה המיועד לקרן הפנסיה, וביום 27.4.2018 הועבר המכתב לאישור הנתבעת טרם שליחתו. כן נתבקשה הנתבעת לחתום על טפסי התביעה. לטענת התובע בשלב זה החליטה הנתבעת באופן חד צדדי ולאחר שהושקעו בעניינה שעות עבודה, שלא להגיש את התביעה כנגד קרן הפנסיה ...



במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח