חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 25228-03-20 - יורם אהרוני נ' אסף הדדי
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 25228-03-20 - יורם אהרוני נ' אסף הדדי

ת"ק (תל-אביב-יפו) 25228-03-20

יורם אהרוני

נ ג ד

אסף הדדי

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[21.02.2021]

לפני דלית ורד כבוד השופטת

פסק דין

 

בפני תביעה להשבת כספים ששולמו לנתבע בסכום של 3,510 ₪ וכן לפיצוי בגין עוגמת נפש, אובדן ימי עבודה והוצאות משפט. הסך הכולל של התביעה עומד על 28,510 ₪.

טענות התובע

בסוף חודש אוקטובר 2019 התקשר התובע אל נציגי "י.ע.ל - יעוץ עסקי לעסקים", וזאת לאחר שראה פרסומות שונות שבהן הוצג העסק האמור כמי שמספק יעוץ עסקי ובניית תכנית עסקית לצורך הגשת בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה. התובע טען כי אכן חתם בנובמבר 2019 באמצעות הטלפון הנייד שלו על הזמנת העבודה על פיה ביקש כי תערך תכנית עסקית לצורך קבלת הלוואה בסך של 100,000 ₪ לצורך עסקו. לטענתו, לא הבין כי מדובר בחוזה ולא ראה בפועל את המסמך עליו חתם. רק בחודש פברואר 2020 קיבל את המסמך עליו חתם וכן את החשבונית. התובע אישר כי מסר את פרטי כרטיס האשראי שלו לנתבע, וכי התמורה שסוכמה בין הצדדים עבור פתיחת התיק היא בסך של 3,510 ₪ כולל מע"מ. התובע טען כי בפועל לא נדרש להעביר מסמכים כלשהם כדי לפתוח תיק לצורך הכנת תכנית עסקית לבקשת ההלוואה. עוד טען התובע כי עובדי הנתבע לא היו מוכנים להתחייב על שיעור הריבית של ההלוואה שאמורה הייתה להתקבל בעקבות הגשת הבקשה האמורה. לטענתו, הוא עמד על כך שהריבית תעמוד על שיעור של 1% בלבד. עוד טען התובע כי לפי טופס הזמנת העבודה, ההצעה תקפה רק ל- 14 ימים מיום הוצאתה, ולכן תוקף החוזה פג. בנוסף, טען התובע כי הוא בן 71 שנים, ועל כן לפי הוראות חוק הגנת הצרכן התשמ"א - 1981, הוא רשאי לבטל את העסקה בתוך 4 חודשים, בהיותו אזרח ותיק. באשר לנזקים, התובע טען כי הפסיד 5 ימי עבודה, ניהל שיחות טלפון רבות עם עובדי הנתבע וכן נגרמה לו עוגמת נפש מכך שכרטיס האשראי שלו חויב על אף שהעסקה לא קמה.

טענות הנתבע

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח