חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 42669-10-19 - ברוך סער נ' ישראכרט כרטיסי אשראי בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 42669-10-19 - ברוך סער נ' ישראכרט כרטיסי אשראי בע"מ

ת"ק (תל-אביב-יפו) 42669-10-19

ברוך סער

נ ג ד

ישראכרט כרטיסי אשראי בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[03.09.2020]

לפני בכיר קייס נאשף כבוד הרשם

פסק דין

 

הצדדים ותמצית טענותיהם הצריכות לעניין כפי שאלה עולות מכתבי הטענות

1. התובע אחז, במועדים הרלבנטיים, בכרטיס חיוב של הנתבעת, חברת ישראכרט, ומלין על כך כי במרוצת אותה תקופה, הנתבעת נמנעה מלהמציא לו באורח שוטף את הודעות החיוב בדבר החיובים החודשיים, הגם שפנה אליה בעניין זה, כפי שגם נמנעה מלהציג לפניו את שוברי התשלום עליהם לכאורה חתם בגין עסקאות שונות בהן חשבונו בבנק חויב לטובת בתי עסק רבים דבר העולה לכאורה כדי ביצוע "עסקה במסמך חסר" כמשמעות מונח זה בגדר סעיף 9 של חוק כרטיסי חיוב, תשמ"ו-1986 (להלן- "החוק" או "חוק כרטיסי חיוב") ומכאן שעל הנתבעת לזכותו במלוא התשלומים בהם חויב. לטענת התובע הגם שהתשלומים השונים בהם חויב חשבונו ב"בנק המזרחי" מסתכמים בסך 42,874 ש''ח, הרי הוא מעמיד את תביעתו על סך של 33,500 ש''ח בלבד.

2. בכתב הגנתה, הנתבעת הכחישה את טענות התובע, ולדידה מדובר אך במחלוקת סביב עסקה אחת בודדת בסך 1,171 יורו שנוגעת לחיוב של חברת ההשכרה "הרץ" (להלן - "חברת הרץ") בגינו חשבון הבנק של התובע זוכה בחזרה עד תום הבירור מול חברת הרץ. עוד טוענת הנתבעת כי התובע אחז בכרטיס האשראי למשך תקופה קצרה החל ביום 25/6/19 ועד 19/10/19, המועד שבו הכרטיס בוטל על ידי התובע, וכי במרוצת התקופה הזו הנתבעת המציאה בצורה סדירה ושוטפת לכתובת הנתבע, כפי שזו נמסרה לידיה על ידי בנק המזרחי, את הודעות החיוב החודשיות. למעלה מכך, הנתבעת מוסיפה וטוענת כי התובע יכול היה לעיין ולצפות בחיובים השוטפים הן באתר הנתבעת והן באתר "בנק המזרחי" שבו התנהל חשבונו, כפי שהוא עשה אכן בפועל.

3. בתוך כך, הנתבעת טוענת כי מלוא החיובים שבהם חשבון התובע חויב נעשו כדין בגין שימושים שהתובע עשה בכרטיס האשראי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח