חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 56811-07-17 - ניסים אסטרוגו נ' הכשרה חברה לביטוח בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 56811-07-17 - ניסים אסטרוגו נ' הכשרה חברה לביטוח בע"מ

ת"ק (תל-אביב-יפו) 56811-07-17

ניסים אסטרוגו

נ ג ד

הכשרה חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[30.03.2018]

לפני בכירה יעל מרמור דומב כבוד הרשמת

פסק דין

 

1. לפני תביעה לחיוב הנתבעת לשלם לתובע סך של 8,871 ₪ בגין נזק שנגרם לרכבו בתאונה דרכים שאירעה ביום 19/6/16. אין מחלוקת בין הצדדים באשר לאחריות לתאונה, המחלוקת נעוצה בסכום הפיצוי המגיע לתובע מן החברה המבטחת את הרכב הפוגע - הנתבעת.

2. לטענת התובע , לאחר שאירעה התאונה פנה לשמאי מקצועי להערכת הנזקים. בהתאם לחוות דעת השמאי שבדק את רכבו, עלות תיקון הנזק שנגרם לרכב הינה 14,889 ₪ וירידת הערך הינה בסך 680.76 ש"ח. מאחר וסכום הנזק הגיע לפי חוות הדעת לכדי 47.6% מערך הרכב, הכיר בו השמאי כרכב שהינו אבדן להלכה. התובע טוען כי פעל בהתאם לחוות הדעת, מכר את הרכב שהוכר כאבוד, וציפה לקבל את כספי הפיצוי מן הנתבעת. רק כעבור חצי שנה, ולאחר שהרכב כבר לא היה ברשותו, נבדק הרכב על ידי שמאי מטעם הנתבעת, התגלעה המחלוקת בנוגע לסכום הפיצוי, והנתבעת פיצתה אותו בסכום נמוך בהתאם לחוות דעת השמאי מטעמה.

3. הנתבעת דוחה את הטענות, כאשר לדבריה אמנם אין מחלוקת בענין האחריות, אולם קיים פער משמעותי בין הצדדים ביחס לגובה הנזק. לטענתה הנזק שהציג שמאי התובע מופרז ואינו עולה בקנה אחד עם התיקון הנדרש בפועל - חלק מן הנזקים שהציג שמאי התובע אינם קיימים, ולא היה צורך בהחלפת חלקים אחרים אותם ניתן היה לתקן. בהתאם, קבע השמאי מטעם הנתבעת כי עלות תיקון הנזק הישיר שנגרם לרכב בצירוף ירידת ערכו כתוצאה מן התאונה, הינם בסך 8,148 ₪, ולא היה מקום להכריז עליו כאבדן להלכה.

4. במהלך הדיון שהתקיים בפני חזרו הצדדים על גרסאותיהם. מטעם כל אחד מהצדדים התייצב והעיד השמאי עורך חוות הדעת על רכיבי הנזק שבמחלוקת בין הצדדים.

5. לטענת שמאי התובע חוות דעתו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח