חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 66757-01-19 - דורון בן שמעון נ' שי מדוני, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 66757-01-19 - דורון בן שמעון נ' שי מדוני

ת"ק (תל-אביב-יפו) 66757-01-19

דורון בן שמעון

נ ג ד

שי מדוני

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[31.07.2019]

לפני מי-טל אל-עד קרביס כבוד השופטת

פסק דין

 

תביעה כספית בסכום של 12,230 ₪ בגין נזק שנגרם לרכבו של התובע (מונית) בתאונה שארעה בתאריך 27.4.18 בצומת הרחובות יצחק אלחנן והכרמל, בתל אביב (להלן: "הצומת" ו"התאונה" בהתאמה) (ראו מפה ת/1).

בתאריך האמור, בלילה, נסע התובע לצומת מכיוון רחוב יצחק אלחנן. התובע ביקש לחצות את הצומת ולהמשיך בנסיעה "ישר". במסלול נסיעתו, ולפני הצומת, קיים תמרור "עצור" (תמונה ת/2). מימינו של התובע תנועה כבדה של כלי רכב (רחוב יוסף לוי) היכולים לפנות ימינה בלבד לרחוב יצחק אלחנן, ולהשתלב לכיוון נסיעתו. משמאלו, רחוב הכרמל החד-סטרי, שם נסע הנתבע, כאשר במסלול נסיעתו ולפני הצומת קיים תמרור "האט ותן זכות קדימה" (תמונה ת/3).

האחריות - לטענת התובע הוא עצר לפני קו העצירה המסומן על הכביש, וציית להוראות תמרור העצור. מאחר שלשמאלו נטועים עצים (גן הכובשים), קיימת תחנת אוטובוס ברחוב הכרמל ומכוניות חונות לצד הכביש, שדה הראיה שלו לשמאל - מוגבל. לאור האמור, לאחר קו העצירה הוא התקדם בזהירות. הוא ראה את רכבו של הנתבע נוסע ברחוב הכרמל באיטיות, והעריך כי הוא יכול לחצות את הצומת בזהירות ולהשתלב בתנועה הכבדה שהגיעה מימינו. בטרם פינה את הצומת הבחין כי הנתבע אינו מאט, עד שזה פגע בדופן השמאלית של המונית עם הפגוש הקדמי של רכבו. שני הנהגים מעידים על כך כי נבהלו מעוצמת הפגיעה ובדרך נס התאונה לא הסתיימה עם נפגעים.

הנתבע מאשר בעדותו לפניי כי נסע לאט, אך נראה שהוא לא שם לב לדרך שלפניו מאחר ששוחח עם נוסעים שהיו עמו ברכב (פרוטוקול בעמ' 3 שו' 20-24; ראו גם תמלול שיחה בין התובע לבין הנתבע בעמ' 1 שו' 21-23). אמנם לטענתו אחד הנוסעים שישב לצדו אמר לו, בדיעבד, שהתובע לא עצר בתמרור העצור, אולם זו עדות מפי שמועה - מדובר בנוסע שלא הגיע לבית המשפט ליתן עדות (מהטעם שאינו מתגורר בישראל), ולא מצאתי לקבל גרסה זו.

בנסיבות המפורטות יש לחלק את האחריות לקרות התאונה בין שני הנהגים; התובע - הגם שעצר בתמרור עצור גלש לאחר מכן פנימה לאזור הצומת כאשר הוא אינו פנוי ועמד במרכזו, בעוד שזכות הקדימה היא לנתבע המגיע משמאל. כידוע, תקנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח