חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 68131-12-19 - שמעון בן חמו נ' עו"ד יוסי יפרח, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 68131-12-19 - שמעון בן חמו נ' עו"ד יוסי יפרח

ת"ק (תל-אביב-יפו) 68131-12-19

שמעון בן חמו

נ ג ד

עו"ד יוסי יפרח

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[16.04.2021]

לפני מי-טל אל-עד קרביס כבוד השופטת

פסק דין

 

תביעה כספית בסכום של 6,500 ₪ בגין החזר שכר טרחה.

1. התובע היה לקוחו של הנתבע, עורך דין במקצועו.

לטענת התובע בכתב התביעה, הוא פנה לנתבע לשם הגשת תביעה, כשהוסכם על סכום התביעה וכי תשלום שכר הטרחה יהיה באחוזים מהזכייה. הנתבע דרש 20,000 ₪ כמקדמה על חשבון שכר טרחתו, אולם מאחר שהוא, התובע, לא יכול היה לעמוד בסכום זה, הנתבע הסכים להפחית את דרישתו ל - 10,000 ₪ בלבד. לטענת התובע הוא שילם 6,500 ₪ וביקש שהות להשלים את היתרה, אלא שהנתבע שינה את טעמיו וחזר לדרישתו המקורית כי תשולם לו מקדמה על חשבון שכר טרחתו בסכום של 20,000 ₪. מאחר שהתובע לא יכול היה לעמוד בסכום זה, הוא ביקש במהלך חודש מאי 2019 את כספו בחזרה, בפרט משהנתבע לא עשה דבר עד-אז. הנתבע סרב, ומכאן התביעה.

2. הנתבע מפרט בכתב הגנתו כי התובע פנה אליו כדי לבחון הוצאת צו מניעה נגד סוכנות שהתובע היה זכיין שלה (להלן: "הסוכנות") וכן הגשת תביעה כספית נגדה. הנתבע מדגיש שדרש סכום של 10,000 ₪ לצורך לימוד התיק, 40,000 ₪ עבור הגשת התביעה (כשהתשלום הקודם ייזקף על חשבון הגשת התביעה) וכן 15% מכל סכום שהתובע יקבל בתביעה. כל הסכומים בצירוף מע"מ.

לטענת הנתבע, הוא בחן את הסכם הזכיינות, עיין בשני מכתבים שנשלחו לתובע על ידי הסוכנות ומיצגה, ובחן את הפסיקה והספרות המשפטית. מסקנתו היתה כי קיים קושי לקבל צו מניעה, אך ניתן להגיש תביעה כספית שעניינה הפסד רווחים. בינתיים התובע הודיע לו כי הוא מנהל מו"מ עם הסוכנות, ובהמשך המציא לו טיוטה של הסכם סיום הזכיינות וכן מסמכים חשבונאיים שונים לגבי הכנסותיו שמעיון בהם התברר כי אלו מעידים על רווחיות נמוכה. האמור, בנוסף לכך שהתובע היה זכיין של שתי סוכנויות מתחרות במקביל, הפך גם את הגשת התביעה לבלתי כדאית. הנתבע טוען כי השקיע בלימוד התיק, בפגישות ובייעוץ בהיקף של 12 שעות לפחות ולכן התובע אינו זכאי לכל החזר, אלא אף חייב לו את היתרה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח