חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (אשדוד) 5688-01-18 - מאור עמר נ' אלדן תחבורה בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (אשדוד) 5688-01-18 - מאור עמר נ' אלדן תחבורה בע"מ

תא"מ (אשדוד) 5688-01-18

מאור עמר

נ ג ד

אלדן תחבורה בע"מ

בית משפט השלום באשדוד

[12.03.2019]

כבוד הרשמת בכירה אירנה רוזן

החלטה

 

לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן ביום 29/10/18 בהעדר התייצבות נגד הנתבע. משלא הוצגה מטעם התובעת אסמכתא להמצאת פסק הדין שניתן בהיעדר התייצבות לידי הנתבע, אינני נדרשת לטענה כי הבקשה לביטול פסק דין הוגשה באיחור.

לטענת הנתבע, הוא לא היה מודע לקיום הדיון בעניינו ובשל כך לא התייצב. ואולם, החלטת בית המשפט מיום 4/3/18 לפיה נקבע התיק לדיון, הומצאה לנתבע באמצעות בא כוחו דאז, עו"ד אמסלם. בהמשך, שוחרר עו"ד אמסלם מהמשך ייצוג בתיק וזאת לאחר שכעולה מהודעתו, עדכן את הנתבע באשר למועד הדיון הקבוע בתיק.

בנסיבות אלה מאחר והנתבע זומן כדין, אין מקום להורות על ביטול פסק הדין מחובת הצדק.

בצד האמור, רשאי בית המשפט לשקול לבטל את פסק דין שניתן בהעדר הגנה, תוך איזון בין סיבת המחדל וסיכויי ההגנה (ע"א 64/53 כהן נ' יצחקי , פ"ד ח' 395).

לעניין המשקל היחסי של שני השיקולים, מאחר וביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה כרוך בזכות החוקתית לגישה לערכאות (רע"א 8292/00 יוספי נ' לוינזון, ניתן ביום 27/02/01), הרי משמקום זו לא מדובר בזלזול בוטה של המבקש כלפי בית המשפט והצד שכנגד מכוח חובתו כבעל דין, לא יכולה להיות מחלוקת בדבר משקלו היחסי העדיף של השיקול השני (פס"ד כהן לעיל, ע"א 5000/92 בן ציון נ' הנאמן על נכסי י' בן ציון , פ"ד מח (1) 830) כאשר על המחדל של המבקש ניתן להתגבר באמצעות פסיקת הוצאות ראויות לטובת הצד שכנגד.

לאור האמור, יש לבחון בעיקר סיכויי ההצלחה בהגנה. הלכה היא כי אין הנתבע חייב להראות הגנה איתנה ובטוחה, אלא ניתן להסתפק לצורך הליך זה בהגנה אפשרית בלבד (ראו בספרו של א' גורן סוגיות בסדר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח